Horúce kožené sedačky či špinavé koberčeky? Skúste tieto triky

Letné mesiace sú veľký nepriateľ pre majiteľov áut s koženými sedačkami. Keď máte doma koženú sedačku, zastriete žalúzie. Ale montovať žalúzie do auta? Holý nezmysel. Áno, existujú rôzne tienidlá na čelné sklo, ale ani tie nedokážu zabrániť tomu, aby sa z vašich sedačiek stalo niečo neznesiteľné horúce, na čom sa nedá sedieť. Ako proti tomu bojovať, keď si kožu počas ostatných ročných období neviete vynachváliť? Existuje jeden trik, vďaka ktorému si môžete posedieť na svojich sedačkách aj bez toho, aby ste mali pocit, že ste si sadli na žeravú platňu. S niektorými starosťami sa môžete vysporiadať trikom, no keď máte technické problémy, kúpte si nové ložiská, klinový remeň či pneumatiky a neskúšajte triky.

Horúce-kožené-sedačky-či-špinavé-koberčeky-Skúste-tieto-triky

Jednoduchý a účinný trik
Keďže sa nechcete zbaviť kože na svojich sedačkách, nedáte ich prečalúniť, ani si nebudete kupovať nové auto. Jednoducho si kúpite autopoťahy a začiatkom leta ich oblečiete na kožené sedačky. A keď vstúpite do auta, nebudú menej horúce iba sedačky, ale aj celková teplota v aute bude nižšia. Na jeseň ich potom zoblečiete a máte opäť kožené poťahy. Jednoduché, lacné a efektívne riešenie. Pokiaľ jazdíte sami a nechce sa vám prezliekať celé auto, máte k dispozícii autotričká. Ľahko a rýchlo ho natiahnete na sedadlo vodiča.

Máte starosti so špinavými koberčekmi?
Koberčeky v novších autách sú nielen funkčné, ale zároveň pôsobia veľmi elegantne. Niektorí vodiči sa o svoje luxusné autokoberce v béžových a svetlých farbách boja hlavne v zime. Čľapkanice, posolený či topiaci sa sneh, kamienky, nič z tohto vás nepoteší, keď sa dostane na koberček. Ďalším efektívnym trikom je, keď si na koberčeky dáte gumené rohože. Gume sa nič nestane, keď bude špinavá, rohože iba vytiahnete a vystriekate. Lacné a rozumné riešenie. Nedávajte si tepovať koberčeky každého polroka, skúste radšej tento trik.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *