Ako vyzerá repas vysokozdvižného vozíka

Repasovanie je v dnešnej dobe úplne bežné. Repasujú sa brzdové kotúče, notebooky, mobilné telefóny, náplne do tlačiarní, kávovary či soláriá. Nejde o nič, čoho by ste sa museli obávať. Je to bežná prax, ktorú používajú v praxi aj tí najväčší a najspoľahlivejší predajcovia. Ako však prebieha repasovanie vysokozdvižného vozíka, neoceniteľného pomocníka v každom väčšom aj menšom sklade?

Vstupná kontrola a výmena
Nie každý vysokozdvižný vozík je vhodný na na repas, vedia to aj v Jungheinrichu, kde si vhodnú manipulačnú techniku na repas dôkladne vyberajú. Majú tu vysoké nároky na kvalitu strojov, ktoré podrobia generálke. Keď „zdvižka“ spĺňa podmienky repasu, bez akejkoľvek kontroly sa vymenia diely, ktoré sú najviac používané a ovplyvňujú bezpečnosť.

Ako-vyzerá-repas-vysokozdvižného-vozíka

Rozloženie a demontáž zdvíhacieho zariadenia
Jazdené vysokozdvižné vozíky sa rozoberú do najmenšej súčiastky. Všetko sa dôkladne vyčistí a skontroluje. Počas tohto procesu sa rozhodne o tom, ktoré diely je potrebné vymeniť za nové. Technici vozík zbavia všetkých ekologicky škodlivých tekutín – brzdová kvapalina, motorový či hydraulický olej. Po demontáži zdvíhacieho zariadenia sa menia hydraulické hadice, ložiská a reťaze, teda diely, ktoré sú najviac namáhané.

Lakovanie a montáž
Vysokozdvižné vozíky sa zatmelia, vybrúsia, nastriekajú farbou a nalakujú. Takto upravený vozík často nedokážu rozoznať od nového ani tí najskúsenejší technici, ktorí majú na starosti tento proces. Keď je farba a lak suchá, nasleduje kompletné zmontovanie vozíka do takého stavu, aby bol pripravený ísť do akcie. No predtým ho čaká ešte zaťažkávacia skúška.

Výstupná kontrola
Keď vozík prejde záťažovým výstupným testom, až vtedy dostane certifikát od bezpečnosti. Všetky vysokozdvižné vozíky Jungheinrich JungSTAR prejdú týmto procesom. Preto si môžete byť istý tým, že za skvelú cenu získate zdvižku v ešte lepšom technickom stave. Spoločnosť si zakladá na kvalite, bezpečnosti a skvelom technickom stave vozíka. Hľadáte pomocníka pre svoj sklad za rozumný peniaz? Viete, kde sa môžete obrátiť.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *