Vyberte si dovolenku, s ktorou budete spokojný

Počas celého roku ste dvíhali činky a snažili sa dostať do formy? Boli ste v robote od nevidím do nevidím? Alebo ste sa rozhodli zrekonštruovať byt? Je leto, nastal čas si oddýchnuť. Od všetkého a všetkých. Ale ako si vybrať dovolenku tak, aby ste si naozaj oddýchli, boli spokojný a nemuseli ste riešiť žiadne neželané udalosti? Musíte byť pri výbere obozretný a preveriť si veci, ktoré rozhodujú o vašej spokojnosti s dovolenkou. Áno, zaberie vám to viac času, ale čo je lepšie? Stráviť 3 hodinami zisťovaním informácii alebo stráviť 10 dní tam, kde sa vám nepáči?

Vyberte-si-dovolenku,-s-ktorou-budete-spokojný

Vyberte si overenú cestovku
Na trhu sú desiatky, možno i stovky cestovných kancelárií. Ako si vybrať tú, ktorá nebude mať problémy s insolvenciou? Stavte na cestovku s bohatou históriou a tisíckami spokojných klientov. Čím je kancelária dlhšie na trhu, tým menšie riziko, že pôjde do insolvencie.

Porovnávajte ceny
Neskočte vždy po prvom zájazde, ktorý vám padne do oka. Porovnajte si ceny. Možno u konkurenčnej cestovky nájdete výhodnejší last minute zájazd za lepšiu cenu. Ale pozor, idete si užiť, preto nájdite správny pomer medzi cenou a kvalitou. Nechoďte iba po najnižšej cene.

Zisťujte informácie kdekoľvek to ide
Nikdy nedovoľte, aby vašim hlavným zdrojom informácií bol katalóg cestovnej kancelárie. Samozrejme, že ten, čo chce niečo predať, vychváli aj priemernú vec tak, aby vyzerala ako najlepšia na svete. Chystáte sa na dovolenku do Chorvátska? Nájdete kopec prínosných a zaujímavých blogov od ľudí, ktorí boli na tom istom mieste, kde sa chystáte ísť aj vy. Čerpajte od nich a nie z fotiek katalógu, ktoré majú na sebe viac filtrov ako Jadranské more vĺn.

Kontrolujte údaje z katalógu
Katalóg hovorí, že z penziónu, apartmánu či hotela je to na pláž 40 m? Dnes nie je problém zapnúť si Google maps a overiť si, či skutočne je táto vzdialenosť 40 metrov a nie 40 minút. Zdajú sa vám fotky príliš idylické? Nájdite si na internete video prípadne fotky od turistov, ktorí tam boli. Bez filtrov, bez pozlátka. A podľa toho sa rozhodnite.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *