Na čo sa môžete tešiť na EURO 2016

Rok 2016 je bohatý na športové udalosti, okrem prebiehajúcich MS v hokeji sa dočkajú aj milovníci letných športov. Letná olympiáda v Riu sa nezadržateľne blíži a sám Ježiš Kristus na týmto brazílskym mestom netrpezlivo čaká na jej otvorenie. To však nie je nič oproti tomu, čo čaká fanúšikov futbalu v júni. Francúzsko bude hostiť EURO 2016 už tretíkrát vo svojej histórii, najviac zo všetkých európskych krajín. Na čo sa môžeme tešiť?

futbal

Premiéra slovenských futbalistov
Na trávnikoch znamenajúcich svet, prinajmenšom Európu, ktoré sú pohodlné ako matrace, sa prvýkrát vo svojej histórii predstavia aj futbalisti Slovenska. Zverenci Jána Kozáka sa predstavia v skupine B, kde si na úvod šampionátu zmerajú sily s nevyspytateľným Walesom. Ďalej ich čakajú zápasy s Anglickom a Walesom. A kedy to všetko vypukne? Šampionát začína otváracím zápasom 10. júna medzi domácim Francúzskom a Rumunskom o 21:00. Slováci svoj prvý zápas odohrajú 11. júna o 18:00 na štadióne v Bordeaux.

Nový model
Bitka o vstupenky na El Clasico, povestný zápas medzi Realom a Barcelonou, bude len detskou hrou na pieskovisku oproti tomu, aký bude záujem o finálový zápas tohto turnaja. Aký záujem však bude o zápasy základných skupín? Mnoho športových komentátorov či glosátorov varuje pred novým systémom, ktorý podľa nich znižuje atraktivitu šampionátu. Prečo? Pretože sa tu prvýkrát predstaví až 24 tímov, doteraz na EURO postupovalo iba 16 najlepších, takže pribudnú dve nové skupiny a tímy ako Severné Írsko, Albánsko či Wales, od ktorých nikto nevie, čo čakať.

Rozlúčka s legendami
Aj keď to niektorí hráči nechcú priznať, napríklad taký Zlatan Ibrahimovič hovorí, že neskončí nikdy, po tomto turnaji sa s najcennejšími dresmi rozlúči niekoľko špičkových futbalistov. Medzi najväčších adeptov na reprezentačnú derniéru patrí Iker Casillas, Petr Čech a Zlatan Ibrahimovič. Toto je vaša posledná šanca, kedy ich môžete vidieť v národnom drese. Tak čo, už kupujete lístky na EURO 2016?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *