Mokka X, Vivaro či Corsa. Opel plánuje do roku 2020 predstaviť 8 nových modelov

Hoci je značka Opel v mysli veľkej časti motoristov v tieni velikánov ako Mercedes, BMW či Audi, automobilka podniká kroky, ktoré by to mali zmeniť. Zrejme je ešte skoro vyvodzovať závery, no ukazujú sa prvé signály, že výrobca sa vybral tou najlepšou cestou. Napríklad v septembri 2018 zaznamenal Opel na nemeckom trhu s vozidlami podiel až 10,2 %: ide o najvyššie číslo za jednotlivý mesiac od roku 2010. Automobilka však nechystá iba zmeny, ktoré sa ukrývajú pod kapotou, ale aj nové modely. Do roku 2020 plánuje predstaviť 8 úplne nových alebo vynovených modelov. Ktoré to sú?

opel_grandland_x

Čo je plán PACE!
Nemenia sa iba požiadavky zákazníkov, ale aj legislatíva – tá je v Európe obzvlášť prísna a automobilky musia dodržiavať podmienky, ktoré berú ohľad najmä na životné prostredie. Aj preto Opel vytvoril plán PACE!, ktorého cieľom je priniesť svojim klientom to, po čom túžia, a zároveň pomôcť predajcom zvýšiť tržby. Aj preto sa značka rozhodla do roku 2020 predstaviť štyri nové elektrické vozidlá, zaujímavejšia je však vízia, že Opel bude do roku 2024 ponúkať elektrické verzie v každom svojom modelovom rade. Súčasťou plánu je tiež do roku 2020 predstaviť 8 nových alebo vynovených modelov z najúspešnejších segmentov. Tento rok sa môžeme tešiť na novú generáciu najpredávanejšieho modelu Opel – Corsa. Čo ďalšie nás čaká?

Ambície na trhu SUV
Medzi najobľúbenejšie modely značky Opel patrí Mokka X. Práve týmto kúskom sa nemecká automobilka výrazne predviedla na trhu s SUV vozidlami, preto nás nemôžu prekvapiť ambiciózne plány do budúcnosti. I pomocou stratégie PACE! bude chcieť Opel zvýšiť svoje tržby z predaja v segmente SUV: do roku 2021 z aktuálnych 25 % na odvážnych 40 %. Sústrediť sa však chce tiež na iný segment – ľahké úžitkové vozidlá. Tu by mal byť ťahúňom Opel Vivaro, ktorého doplní model Combo.

Opel vidí budúcnosť v elektromobiloch
Keď sa v roku 2017 rodil plán PACE!, jedným z jeho hlavných záväzkov bolo aj „Opel goes electric“. Ak chcete dôkaz namiesto sľubov, elektrické verzie modelov Corsa a Grandland X si môžete objednať už od leta 2019. Automobilka však mieri ešte vyššie – do konca roka 2024 by ste si mali vybrať ktorýkoľvek Opel v ponuke v elektrickej verzii. Cieľom výrobcu do budúcnosti je vytvoriť trvalo udržateľné portfólio, ktoré bude v očiach zákazníkov mimoriadne atraktívne. To, že je Opel na správnej ceste, naznačuje aj ocenenie IVOTY (International Van of the Year) 2019, z ktorého sa môže tešiť model Combo.

Chcete si vyskúšať niektorý z modelov Opel naživo? Navštívte internetovú stránku www.finalcd.sk a dohodnite si termín testovacej jazdy.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *