Londýnsky šláger v Premier League, ktorý musíte vidieť

Anglická futbalová Premier League je obrovským lákadlom. Hoci je oficiálne až druhou najlepšou ligou na svete, vďaka prepracovanému marketingu a atraktívnemu poňatiu hry je čoraz populárnejšia medzi fanúšikmi futbalu. Vidieť naživo čo i len jediný zápas, je snom každého fanúšika. Existujú však súboje, ktoré sa vám oplatí vidieť viac ako všetky ostatné. Kvôli rivalite, kvôli napätiu, kvôli emóciám v publiku či kvôli individuálnej kvalite na ihrisku. Medzi takéto zápasy patrí aj meranie síl medzi dvomi londýnskymi celkami – Arsenalom a Chelsea Londýn. Prečo sú tieto zápasy také vyhecované?

Londýnsky šláger v Premier League, ktorý musíte vidieť

Čo by ste mali vedieť o Arsenale
Najdôležitejšia informácia pre vás je, že lístky na Arsenal Londýn sú suverénne najdrahšie v celom Anglicku. Je to z väčšej časti spôsobené aj tým, že Arsenal hráva od roku 2006 na ultramodernom Emirates Stadium, ktorého výstavba stála viac ako 390 miliónov libier. To sa prejavilo aj na výsledkoch mužstva, keďže tréner Arsenalu, Arséne Wenger, kvôli splátkam nemohol posilňovať tak, ako by chcel. Dnes sú najväčšími hviezdami tímu Alexis Sanchéz, Mesut Özil či anglický miláčik Theo Walcott. Momentálne majú súboje Arsenalu s Chelsea špecifickú príchuť, pretože Arséne Wenger sa s José Mourinhom, trénerom Chelsea, neznáša.

Čo by ste mali vedieť o Chelsea
Vstupenky na londýnsku Chelsea sú oveľa lacnejšie ako tie na Arsenal, najdrahšia ročná permanentka na The Blues stojí necelý 600 libier, pričom na Arsenal to je takmer 1100 libier. Aj kvôli fanúšikom sa Chelsea rozhodla postaviť v najbližších rokoch väčší štadión, pretože o ich zápasy je veľký záujem. Aktuálny manažér tímu, José Mourinho, je pri kormidle už druhýkrát, takže staré resty opäť ožívajú. Práve v súbojoch Arsenalu s Chelsea, pretože Mourinho s Wengerom mali medzi sebou množstvo konfliktov. Najväčšími hviezdami Chelsea sú Eden Hazard, John Terry, Césc Fabregas či Nemanja Matič.

Vychutnajte si naživo elektrizujúcu atmosféru, vlajúce vlajky tímov, špičkový futbal a nezabudnuteľný zážitok. Ako kúpiť lístky na takýto zápas? Navštívte Futbaltour.sk a získať vstupenku na tento zápas bude pre vás hračka.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *