Koľkými miliónmi sponzoruje Qatar Airways FC Barcelonu?

Letecká doprava sa vo svojich začiatkoch nemohla tešiť veľmi veľkej obľube. Ľudia sa jednoducho báli, bolo to pre nich niečo nové, niečo nebezpečné a pre niektorých aj adrenalínové. Nebolo nič nezvyčajné, keď mali pasažieri alkohol zadarmo a na palube mohli lietadla fajčiť. Lebo však nervozita. A tú treba nejako odbúrať a prečo nie takto? Tieto časy sú, chvalabohu a pre niekoho žiaľbohu, preč. Lietanie je najbezpečnejší spôsob dopravy. A zároveň aj najluxusnejší. Posúďte sami.

Koľkými miliónmi sponzoruje Qatar Airways FC Barcelonu

Let s hlavným sponzorom FC Barcelona
Každý, kto sa aspoň trochu vyzná vo futbale, pozná hlavného sponzora FC Barcelona. Messi sa preháňa po ihrisku s menom leteckej spoločnosti Qatar Airways na drese. A teda nielen Messi, ale aj ostatní 10 hráči. A koľko si takto „privyrobí“ futbalová Barca? V sezóne 2015/16 si zarobila vďaka menu svojho sponzora iba 45 miliónov dolárov. V ďalšej sezóne to bude neuveriteľných 90 miliónov dolárov ročné. Barcelona sa tak stane najlepšie zarábajúcim klubom vďaka hlavnému sponzorovi na drese. A odkiaľ letecká spoločnosť berie toľko peňazí?

Qatar Airways sú iná liga
Qatar Airways vyhrali už tretíkrát za sebou titulu o najlepšiu leteckú spoločnosť za sebou. Najmodernejšie lietadlá, 146 rôznych destinácií, 158 lietadiel, ekonomická trieda, ktorá vyzerá ako prvá trieda, prvá trieda, ktorá vyzerá ako luxusný hotelový apartmán. Aj vďaka tomuto si môže Qatar Airways dovoliť investovať 90 miliónov dolárov do behajúcej reklamy na zelenej ploche. Chcete si kúpiť letenky od tejto spoločnosti?

Letenky aj pre smrteľníkov
Nie sú to len letenky pre miliardárov, ktorí pokojne obetujú aj 20-tisíc € na letenku. Napríklad taký let z Budapešti do Bangkoku vás s Qatar Airways vyjde na 448 € a to nie je také zlé, čo poviete? Vyberte si nejakú romantickú destináciu a kúpte darček pre svoju ženu. Vianoce sa predsa blížia. Míľovými krokmi.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *