Spoznajte krajiny Balkánu, ktoré vás očaria

Balkán je dovolenkový raj. Niektoré miesta ho zdobia viac ako neodolateľné šperky ešte neodolateľnejšiu ženu. Len sa na ňu pozriete a máte chuť ju okamžite spoznať. Niečo podobné sa vám môže veľmi ľahko stať, keď uvidíte fotky z Grécka, Albánska či Bulharska. Celkom pestrá zmeska štátov. Čo by ste mali vedieť o týchto krajinách predtým, ako sa ich rozhodnete spoznať osobne?

Spoznajte krajiny Balkánu, ktoré vás očaria

Krajina, kde čas plynie rýchlo a pomaly zároveň
Grécko je krajina, ktorú si veľmi rýchlo zamilujete. Môžete na ňu nadávať, koľko chcete – že sú Gréci leniví, nechce sa im robiť a sťahujú európsku ekonomiku ku dnu – no keď tam prídete na všetko zabudnete. Ostrovy ako Kréta, Santorini či Zakynhtos sú rajom pre každého. Architektúra, ktorá stála pri zrode európskej civilizácie. Skvelá kuchyňa a umenie si vychutnávať život. Toto je Grécko.

Krajina, ktorú ešte nestihli objaviť davy turistov
Perlou, ktorú veľa ľudí nestihlo objaviť, je Albánsko. Veľa ľudí pozná iba albánsku mafiu a to im stačí na to, aby sem nikdy nešli. No prichádzajú o veľa. Táto nenápadná balkánska krajina sa začína stavať na svoje vlastné nohy. Krásna príroda, ktorá vám pripomína Aljašku, neustále sa zlepšujúce služby, architektúra, ktorá vás očarí či nepreplnené pláže. Navyše je to všetko zaklincované veľmi milými cenami, ktoré sú pre našinca lacné. Vychutnajte si dovolenku v Albánsku aj vy.

Krajina, kde azbuka nie je prekážkou
Bulharsko tiež kedysi patrilo medzi krajiny, ktorých sa niektorí ľudia báli. Bolo to z toho istého dôvodu ako pri Albánsku a vidíte, kde sa vypracovalo? Teraz patrí medzi veľmi obľúbené dovolenkové destinácie hlavne vďaka Slnečnému pobrežiu, ktoré je obrovským lákadlom pre mladých ľudí – krásna pláž cez deň a večer nekončiaca zábava. Ale nie je to celé iba o Slnečnej pláži, nájdete tu aj zaujímavé mestá ako Nesebar, Burgas či Varna. A čo vy, už ste boli na letnej dovolenke v Bulharsku?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *