5 trendov pre moderne vybavenú kuchyňu

Kuchyňa a varenie už nie sú len rýdzo ženská záležitosť. Aj mnoho z nás mužov v nej trávime čoraz viac času. Poniektorý možno s menším nadšením, no väčšina už určite taktiež z času načas čo to navarí. Tak ako mnohé iné miestnosti v domácnosti, aj kuchyňa musí ísť predsa s dobou a my preto pre vás vyberáme 5 súčasných trendov pre moderne vybavenú kuchyňu.

5 trendov pre moderne vybavenú kuchyňu

Nerezové panvice a hrnce
Nech ste akokoľvek šikovný kuchár, bez kvalitných hrncov a panvíc sa v kuchyni jednoducho nemôžete zaobísť. To nám musíte dať za pravdu. Dnes už takmer v každej modernej kuchyni prevládajú nerezové hrnce. Tie sú v najrôznejších prevedeniach ako klasické hrnce, ale už sú samozrejmosťou napríklad aj nerezové tlakové hrnce.

Grilovanie v kuchyni
Možno vás hneď napadne, že grilovanie nie je práve zdravé varenie a tak ani moderné. Na druhej strane nájdete asi len ťažko vychýrenú reštauráciu, ktorá nemá v ponuke niečo z grilu. Ak to nieje chutné mäso, tak minimálne grilovaná zelenina alebo iná príloha. Nepotrebujete veľký gril, na množstvo pokrmov dobre poslúžia aj grilovacie panvice.

Panvice na každú príležitosť
Nie je to len o rýchlej príprave, no vaše pokrmy takto môže vyzerať ako z 5 hviezdičkovej reštaurácie. To vďaka precíznej príprave. Ako sú panvice na grilovanie, poznáme aj wok panvice alebo panvice na palacinky. Práve panvice wok sú viac univerzálne, pripravíte s nimi najrôznejšie pokrmy a to nielen z ázijskej kuchyne.

Servírovací riad ako z reštaurácie
Nemusíte chystať oslavu aby aj obyčajná večera vyzeralo ako keby ste boli v reštaurácii. V tomto pomôže kvalitný servírovací riad. Biela a odtiene svetlých farieb sú stále moderné a vyhľadávané. Klasický okrúhly vzhľad tanierov a šálok je IN, no rovnako aj odvážnejšie ostrejšie a hranatejšie tvary, ktorých sa netreba báť. Všetko záleží od vášho vkusu.

5 trendov pre moderne vybavenú kuchyňu

Mäso ako od mäsiara
Základom pri pokrmoch z mäsa je jeho čerstvosť a príprava. Aj také mleté mäso si môžete pripraviť doma ako keby bolo rovno od mäsiara. Mlynčeky na mäso už nie sú len výsadou vidieka, svoje miesto si našli aj v moderne vybavenej kuchyni. Poznáme ich ako ručné alebo elektrické mlynčeky, tie sa medzi sebou líšia najmä cenou a hlavne elektrické vám zjednodušia prácu. Trendom sú aj tie ručné, ktoré poslúžia rovnako ako elektrické.

Moderné trendy môžeme sledovať vo všetkom a pri každej miestnosti v domácnosti. Samozrejme nemusíte sa držať každého trendu, o ktorom čítate, no nechceli by ste sa pri večeri doma cítiť ako v 5 hviezdičkovej reštaurácii? My rozhodne áno.

Text: PR, foto: Tescoma.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *