Zdravé raňajky: 3 recepty na ráno, ktoré vás nakopnú

Pri zostavovaní raňajok nezaspite na vavrínoch. Ak chcete zdravšie žiť nesmiete sa báť zmeny. Čo tak si ráno zacvičiť? Základ dobrého zdravia je vyvážená strava, dostatok spánku, pitný režim a 3 až 4-krát týždenne cvičiť. Dodržiavate to všetko?

Ak ešte nemáte správne návky, mali by ste s tým rýchlo začať, spravte to pre seba a svoje zdravie. Na alkoholické nápoje ráno radšej zabudnite, to vás vo výsledku počas dňa skôr vedie k únave. Raňajky sú základ dňa a preto pre vás máme hneď 4 tipy na zdravé raňajky, ktoré vás nakopnú.

Avokádo na toastových chlebíkoch

Avokádo na plátky na klasických toastových chlebíkoch posypané semiačkami. K tomu si dajte banán, ktorý je nabitý vitamínmi a minerálmi (dokonca obsahuje šesťkrát viac vápnika ako mlieko!). Pohár vody pred jedlom vám privedie skôr pocit plnosti a po jedle pomôže s lepším trávením.

Zdravé raňajky: 3 recepty na ráno, ktoré vás nakopnú

Ovocný alebo zeleninový smoothie

Ďalšou možnosťou je jednoduchý a chutný smoothie, ktorý vám pomôže, ak sa skutočne ponáhľate. Zmiešajte zmrazené ovocie (banán a bobule dobre fungujú) s trochou vody. Hodí sa aj listová zelenina, med alebo oriešky. Zmrazte cez noc a rozmrazte ráno. Táto potravina vás naštartuje. Ak chcete skutočne čerstvú dávku, všetko spravte ráno z čerstvého ovocia. Nakrájajte ovocie na plátky. Pridajte lyžičku medu, limetky a bazalky. Premiešajte. Odporúčame zľavové kupóny z KuponyZdarma.sk a nakupovať v zľavách, no zdráve potraviny, kvalitné spotrebiče a vybavenie do kuchyne. Takto kúpite kvalitné produkty za rozumný peniaz.

Ovocný alebo zeleninový smoothie

Celozrný chlieb so syrom a paradajkou

Máte radšej slané? Tu je zdravšia varianta, ako klasický raňajkový sendvič alebo zapečené toasty. Vezmite 2 plátky celozrnného chleba, natriete syrom a posypte šalotkou alebo bazalkou. Pridajte 1-2 výdatné plátky čerstvých domácich paradajok. Po tomto sa znovu hodí dať si spomínaný banán, ktorý je nabitý vitamínmi a minerálmi (dokonca obsahuje šesťkrát viac vápnika ako mlieko!).

Celozrný chlieb so syrom a paradajkou

Nezabúdajte na pitný režim

Najlepšia je voda z vodovodu. Pite dostatok tekutín počas celého dňa. Pohár pred jedlom vám skôr privodí pocit sýtosti a po jedle pomôže lepšiemu tráveniu. Pomôcť môže aj pitie kávy. Podľa výskumov je pitie 3 až 6 káv denne úplne bezpečné pre naše zdravie. K príprave kávy odporúčame pozrieť ako vybrať najlepší kávovar na Kavickuj.sk alebo pozrieť nákupnu poradňu na známych stránkach NakupnaPoradna.sk a zistíte aj tipy, ako na zdravšie pitie kávy. Správna príprava kávy je dôležitá pre správnu arómu a nie je zvýšenou príťažou pre naše srdce a žalúdok.

Fotky: zdroj unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *