Na dovolenku s bicyklom? Vieme, ako na to!

Patríte medzi tých, čo si bez svojho bicykla nevedia predstaviť ani svoju dovolenku? Tak nezúfajte, vieme ako ho vziať so sebou, aj keď auto už máte plné až po strechu.

Auto je a aj zrejme vždy ostane najrozšírenejším dopravným prostriedkom. Je tomu ako inak, aj pri výletoch či dovolenkách. Až na pár výnimiek, čo majú veľké SUV alebo viac miestneho tátoša, sa do auta len tak tak zmestí batožina. Na bicykel či rovno niekoľko bicyklov už jednoducho nie je miesto. Teraz, to už však nemusí byť problém. Ideálnym riešením môže byť nosič bicyklov na ťažnom zariadení. Jediným obmedzením je mať ťažné zariadenie.

thule

Ako a podľa čoho si vybrať nosič?

V prvom rade je dôležité odpovedať si na niekoľko otázok. Kde a akú značku? Ak nosič, tak jedine od značky Thule. Thule je švédsky výrobca asi najlepších nosičov na trhu. Ich oficiálny internetový obchod pre SR a ČR nájdete na www.obchod-thule.cz.

Pri nosičoch je potrebné sa rozhodnúť pre koľko bicyklov ho budete potrebovať. V súčasnosti sú na trhu nosiče, na ktoré môžete upevniť 1 až 3 bicykle. Pre viac náročných je tiež riešenie. Ak potrebujete nosič na 4 bicykle, tak jedinou možnosťou je nosič Thule EuroClassic G6 929 LED, ktorý je na 3 bicykle a dokúpiť si k nemu adaptér Thule 928-1. Tento adaptér vám pridá možnosť upevnenie štvrtého bicykla.

Ďalšou otázkou je, ako a kde budete nosič využívať. Na výber sú skladacie nosiče, ale aj pevné. Pokiaľ máte radšej jednoduché, no overené riešenia, ideálnym pre vás bude nosič Thule EasyFold 931. thule 931Tento nosič má unikátny skladací systém. Jednoduchým uzatvorením páky ho veľmi rýchlo a jednoducho upevníte na ťažné zariadenie vášho auta. Je určený na prevoz 2 bicyklov. Vyznačuje sa pomerne vysokou nosnosťou a to 2 krát po 30 kilogramov. Za bezpečný prevoz bicyklov týmto nosičom stojí aj fakt, že pri prevoze je medzi bicyklami medzera 22 centimetrov. To je ideálna aj pri potrebe prevozu elektrobicyklov či väčších a ťažších bicyklov, ako len tých klasických. Jeho súčasťou je úchyt či vak na prenášanie.

Toto bol od nás taký všeobecný základ, na čo by ste sa mali pri výbere pozerať. Určite je viac faktorov pri výbere, no každému vyhovuje niečo iné.

Foto: obchod-thule.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *