Inteligentné riešenia vášho moderného domova

Občas nedokážeme myslieť na všetko. Ale náš domov áno! Stačí si ho správne naprogramovať a výsledkom bude bezchybný chod domácnosti, naše pohodlie a ešte aj úspora energií.

Inteligentné riešenia vášho moderného domova
Inteligentné riešenia vášho moderného domova (zdroj: komerčný článok)

Inteligentná domácnosť myslí miesto vás

V živote musíme dbať na mnoho dôležitých vecí. Už ráno sa v myšlienkach dostávame do kolotoča úloh, predstavujeme si, kedy, čo a ako urobiť, čo nás čaká doma alebo čo s voľným časom po práci. Nebolo by úžasné odbremeniť sa aspoň od pár bežných činností, ktoré už za celé tie roky vykonávame akosi podvedome? Ráno vyťahujeme rolety, rozsvecujeme domácnosť, púšťame si hudbu, zapíname varnú kanvicu alebo kávovar, spúšťame zavlažovanie trávnika… Mnohí pravidelne sledujeme spotrebu vody, elektriny či plynu, aby sme mali prehľad o budúcich platbách za energie.

S inteligentnou domácnosťou bude vykonávanie všetkých týchto bežných činností úplne automatické. Domácnosť sa skrátka o seba i o vás postará sama. Stane sa vaším sluhom i informátorom a pomôže aj v prípade, ak vás niektoré veci skrátka prestali baviť alebo na ne pravidelne zabúdate. Vypnúť rádio či svetlo v kúpeľni môže byť pre niekoho naozaj problém.

Chcem si inteligentný domov užiť aj ja!

Na to, aby ste si mohli vychutnať benefity inteligentného domova aj vy, nemusíte žiť len v rodinnom dome, a rovnako na to nie sú potrebné nijaké stavebné zásahy. Celkom postačí dobré pripojenie na internet, kvalitná riadiaca jednotka a spotrebiče, ktoré reagujú na jej pokyny. Prostredníctvom aplikácie inteligentného domova si ľahko nastavíte v domácnosti tzv. scény, vďaka ktorým bude osvetlenie a ďalšie spotrebiče konať presne tak, ako ste si ich naprogramovali, v nadväznosti na seba.

Pri koncipovaní inteligentnej domácnosti nemyslite len na pohodlné zapínanie a vypínanie spotrebičov na diaľku, ale tiež na bezpečnostné prvky, ako sú senzory a detektory. A tak sa ľahko stane, že to vo vašej domácnosti bude žiť, aj keď tam práve nebudete. Sama sa vykúri, vychladí, vyvetrá, na základe predpovede počasia sa poleje trávnik, no príde vám i upozornenie, ak by sa niečo dialo inak, ako má. Akékoľvek nečakané vniknutie do obydlia, záplava či únik plynu inteligentným senzorom a detektorom neunikne. Ten pocit bezpečia si nebudete vedieť vynachváliť.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *