Google Maps: Ukáže vám kde s bicyklom zabočiť

Google zmapoval cyklotrasy Európy, žiaľ Slovensko je zatiaľ nezmapované, na to si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Ak vlastníte smartfón s Androidom môžete sa rozlúčiť s papierovými mapami, no navigáciu pre iOS tvorcovia zatiaľ nepredstavili. Google predstavilo novú navigáciu pre cyklistov zameranú na cyklotrasy a presnejšiu navigáciu na nich. Do mapových podkladov boli pridané vektorové informácie. Už v minulosti sa objavil náznak navigácií pre cyklistov práve od spoločnosti Google, no teraz sú už podrobne spracované podklady pre Nemecko, Francúzsku, Poľsko, Írsko, Luxembursko a Lichtenštajnsko.

Google Maps - cyklotrasy

Google sa zameral hlavne na cyklistov, ktorí sa rozhodli vymeniť ekologickú formu dopravy za verejnú dopravu alebo autá. Cyklisti sú navigovaný po menej rušných cestách a navigácia sa snaží vyhnúť rušným cestám. Navigácia zároveň berie do úvahy aj stúpanie a členitosť terénu a v prípade dostupných informácií aj vhodnosť povrchu pre cyklistov. Stačí si vložiť slúchadlá do uší a nechať sa navigovať.

Cyklistická doprava sa vo väčšine metropol stáva čoraz populárnejšou a práve preto sú vo viacerých mestách zriadené napríklad aj stojany na požičiavanie bicyklov.

Foto: Google, zdroj: http://googlepolicyeurope.blogspot.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *