Festival Whisky priniesol viacero noviniek a prekvapení + SÚŤAŽ v článku

Vôňa whisky zmiešaná s vôňou cigár. Úsmevy spokojných ľudí a uvoľnená atmosféra. Zvuky škótskych gájd. A samozrejme – stovky fliaš kvalitnej whisky, ktorú mohli návštevníci ochutnávať u vystavovateľov, alebo s odborným výkladom na riadených degustáciách. Aj taký bol Whisky Fest, ktorý sa konal v polovici apríla v Bratislave.

Festival Whisky priniesol viacero noviniek a prekvapení

Aj keď išlo len o druhý ročník tohto jedinečného podujatia na Slovensku, bolo vidieť, že si získava stále viac a viac priaznivcov. Nečudo. Na festivale whisky a bourbonov bolo skutočne čo vidieť, a najmä ochutnávať.

Novinky z Tullamore
Hneď dve želiezka v ohni predstavila najobľúbenejšia whiskey na Slovensku, írska Tullamore D.E.W. Na riadených degustáciách, tzv. Masterclass, ktoré sa konajú pod vedením skúseného odborníka, mohli návštevníci degustovať hneď tri vzorky – 12-ročnú blended whiskey, novú 14-ročnú a úplnú novinku – 18-ročnú Tullamore D.E.W., obe single malt, čiže jednosladové whiskey. V prípade posledne menovanej sa účastníkom degustácie dostalo dokonca takej pocty, že ochutnávali nápoj z úplne prvej fľaše tejto whiskey, ktorú z Írska poslali do regiónu Česka a Slovenska len deň pred začiatkom festivalu. Navyše, Tullamore D.E.W. 18YO nie je zatiaľ na trhu, novinkou tak u nás stále ostáva jej 14-ročná „sestra“. „Mňa osobne milo prekvapila najmä 14-ročná Tullamore D.E.W., ktorá má veľmi jemnú, lahodnú ovocnú chuť. Odporúčam ju vyskúšať“, hovorí herec Martin Mňahončák, ktorý sa degustácie Tullamore D.E.W. na festivale zúčastnil.

Festival Whisky priniesol viacero noviniek a prekvapení

Zážitok so škótskou Kininvie
Návštevníci festivalu mohli otestovať aj menej známu, ale zato výnimočnú škótsku whisky Kininvie. Ide o malú pálenicu, patriacu rovnako ako Tullamore D.E.W., Glenfiddich či Balvenie do portfólia spoločnosti William Grant & Sons. Jedinečnosť tejto degustácie spočívala najmä v možnosti ochutnať 25-ročnú Kininvie, vyrobenú z úplne prvej várky destilátu uloženého do sudov hneď po založení značky v roku 1990. Degustovalo sa tzv. First Drops Release, teda úplne prvé vydanie tejto značky, ktorého súna svete momentálne len 3 sudy. Aj preto jedna tretinková fľaša stojí viac ako 600 eur. A sila tejto „várky“ dosahuje viac ako 61 percent alkoholu, čo je už čo povedať. Napriek tomu je táto škótska whisky veľmi jemná a lahodná.

Atmosféra na výbornú
Návštevník festivalu, pohybujúci sa po jednotlivých miestnostiach, pomedzi vystavujúce spoločnosti a degustujúcich fanúšikov whisky, mohol zaznamenať jeden spoločný menovateľ, ktorý okamžite udrel do očí – úsmev na tvárach ľudí. Tí sa na Whisky Feste jednoducho cítili výborne, uvoľnene a optimisticky. Diskutovali so svojimi priateľmi, alebo expertmi na whisky, ochutnávali, sem tam si zapálili kvalitné cigary, ktoré nesmeli chýbať.

Veď ako prízvukuje whisky expert spoločnosti Rémy Cointreau Václav Rout: pri vychutnávaní si whisky je dôležité len jediné – aby sa ľudia cítili príjemne.

Text a foto: tlačová správa


SÚŤAŽ o 1x Tullamore D.E.W. 14 YO podpísanú hercom Martinom Mňahončákom

Festival Whisky v Bratislave prináša jednu cenu aj našim čitateľom. Stačí odpovedať na jednu súťažnú otázku a môžete získať Tullamore D.E.W. 14 YO podpísanú hercom Martinom Mňahončákom. Ak ste čítali pozorne, určite už poznáte správnu odpoveď na súťažnú otázku.

Súťažná otázka: Ktorú whiskey odporúča ochutnať Martin Mňahončák?

Odpovedete zasielajte: Na e-mail sutaz.tullamore@gmail.com najneskôr do 30. apríla 2016. Po tomto termíne zverejníme meno výhercu a budeme ho kontaktovať e-mailom pre doručenie výhry.

Idete neskoro, súťaž skončila. Výherca súťaže: Samuel, Bratislava


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *