Cavendish si na účet pripísal prvú výhru Tour de France 2015

Po zdanlivo nekonečnom čakaní sa Cavendishov celkový počet vyhraných etáp na Tour de France navýšil na úctyhodných 26. Stalo sa tak na piatkovej siedmej etape vedúcej z Livarotu do Fougéres. Jazdec tímu Etixx-QuickStep sa zároveň postaral o tretiu etapovú výhru svojho tímu a v neposlednom rade to natrel Andre Greipelovi a nášmu Petrovi Saganovi (tí skončili druhý a tretí, v tomto poradí).

Cavendish-si-na-účet-pripísal-prvú-výhru-Tour-de-France-2015

Piatková etapa okrem napínavého skupinového šprintu priniesla aj zmenu v držiteľovi žltého dresu. Po nešťastnom vypadnutí Tonyho Martina (trieštivá zlomenina ľavej kľúčnej kosti) sa na pozíciu lídra prepracoval Chris Froome. Čo je však zaujímavejšie je skutočnosť, že po víkende sa na štvrtom priebežnom mieste prekvapivo nachádza Peter Sagan so stratou iba 38-tich sekúnd. Ak by sa mu v priebehu Tour poriadne zadarilo, tak by sa na chvíľu mohol obliecť do žltého dresu a dokonca i zeleného a bieleho zároveň.

Koniec suchého obdobia
Späť ku Cavendishovi. Aktuálne výsledky jazdca (dostupné aj na bet365) takmer viedli k jeho výhram na druhej a piatej etape (tie nakoniec vyhral Andre Greipel). Sklamanie bolo tak očividne jednou z hlavných motivácii napraviť situáciu v siedmej etape. Na konci rovinatej etapy sa Cavendish preplietol cez Greipelovu vnútornú stranu a nechal za sebou oboch šprintérov.

Podobne ako v prípade Petra Sagana, aj Marka Cavendisha sužovalo obdobie sucha, čo sa týka výhier na Tour de France a dokonca i výhier na veľkých Tour. Minulý rok sa Brit popálil už na prvej etape, kedy spadol tesne pred cieľom v Harrogate a vypadol z Tour. O to bola sladšia piatková výhra. S výhrou jednej etapy sa jazdcovi zdvihne sebavedomie a môžu nasledovať aj ďalšie.

Aj keď 26 etapových výhier sa zdá byť veľké číslo, súčasný rekord stanovený Eddym Merckxom (34) je však stále v nedohľadne. Ďalších osem výhier by mohlo zabrať ešte zopár ročníkov Tour de France.

Búrlivá Tour de France pre Etixx-QuickStep
Cavendishov tím Etixx-QuickStep zatiaľ zažíva veľmi búrlivý ročník najprestížnejších pretekov sveta. Preteky zatiaľ videli individuálny finiš Tonyho Martina nasledovaný jeho pádom, víťazstvo Zdeňka Štybara a ďalší triumf Mark Cavendisha. Víťazstvá tak ako tak vykúpili stratu žltého dresu spôsobeného pádom.

Cavendish-si-na-účet-pripísal-prvú-výhru-Tour-de-France-2015-1

Najvyššie umiestneným jazdcov tímu Etixx-QuickStep je monentálne šiesty Rigoberto Uran strácajúci na prvého Frooma čas +1:18. V tesnom závese za ním sa nachádza Zdenek Štybar na desiatom mieste so stratou +1:59. Podarí sa jazdcom prebojovať na vyššie miesta a ohroziť favorita Chrisa Frooma? To sa dozvieme už čoskoro.

Zdroj a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *