Zlepšite kvalitu svojich spermií, vieme ako!

žena a mužJe štatisticky dokázané, že celková kvalita spermií u mužov stále závratne klesá. Za týmto trendom stojí celý rad možných príčin a faktorov. Myslite na svoju budúcnosť už teraz a zlepšite kvalitu svojich spermií.

Za neželaným stavom spermií nás mužov vstupujú do hry rôzne faktory. Ide napríklad o znečistené ovzdušie či výšku vašej inteligencie. Práve tieto faktory sú ťažko ovplyvniteľné. Viac inteligentný muži majú okrem kvalitnejších spermií aj ich väčšie množstvo a ich spermie sú pohyblivejšie.

Oveľa viac faktorov je však možné ovplyvniť. Medzi tie patrí aj váš jedálniček. Podľa štúdii kvalitu spermií znižujú jedlá ako hamburgery, údeniny či veľa mäsa a polotučných mliečnych výrobkov. Spermiám škodia aj príliš korenené jedlá. Práve preto by ste mali konzumovať viac ovocia a zeleniny, pri ktorých za lepšiu kvalitu vďačíme pravdepodobne antioxidantom.

Fajčenie je ďalším faktorom, ktorý môžete ovplyvniť. Nikotín obsiahnutý v cigaretách vplýva na schopnosť spermie preniknúť do vajíčka a oplodniť ho. Okrem fajčenia neprospieva ani alkohol. Výskum dokázal, že už 2 pivá denne majú negatívny vplyv na počatie. Negatívne sú aj faktory ako vysoká teplota či obezita. Pri obezite zvýšené percento tukov znižuje hladinu testosterónu vo vašom tele.

Podľa austrálskych vedcov kvalitu spermií výrazne zlepšuje každodenný sex. Takáto každodenná ejakulácia obmedzuje DNA poškodenie spermie. Je dokázané, že na pohyblivosť spermií priaznivo vplýva vitamín C, ten je napríklad obsiahnutý aj v rastlinách, napríklad v rastline guarana. Guaranu užívali už po stáročia indiáni ako prírodný zdroj energie, sily, vitality, koncentrácie a okrem ďalšieho jej prisudzovali plodnosť do vysokého veku a v Brazílii je dodnes používaná ako výborné prírodné afrodiziakum.

Pri online nákupe nezabúdajte na https://www.kuponyzdarma.sk/na-energiu/ a ich zľavové kupóny, ktoré môžu ušetriť nemalé peniaze.

Foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *