Syndróm chodiacich mŕtvol a ďalšie bizarné ochorenia, ktoré ešte nepoznáte

ochoreniaMedzi nami žijú ľudia, ktorí trpia bizarnými ochoreniami resp. poruchami o ktorých ste ešte zrejme vôbec nepočuli. Nejde o žiadne výmysly, tieto choroby sú vedecky dokázané!

Syndróm rybacieho zápachu – Trimethylaminuria je vzácna metabolická porucha. Spôsobuje defekt pri tvorbe špecifického enzýmu FMO3 ( flavín monooxygenázy). Telo tak nemôže úplne stráviť prijatú potravu. Zlúčenina trimetylamín sa tak dostáva do potu a moču človeka, čo má za následok šírenia neznesiteľne prenikavého rybacie zápachu z chorého človeka.

Foreign accent syndrome (FAS), čiže syndróm cudzieho prízvuku. Často diagnostikovaný po ťažkom poranení hlavy alebo mŕtvici. Spôsobuje zmeny reči prejavujúce sa zmenou intonácie, výslovnosti a prízvuku. FAS sa zvyčajne prejaví do dvoch rokov po zranení a je často nevyliečiteľný.

Gurmánsky syndróm – veľmi vzácny neurologický stav, ktorý skôr ako vás, ohrozí vašu peňaženku. Osoba trpiaca týmto syndrómom totiž konzumuje iba samé gurmánske jedlá a luxusné delikatesy. Tento syndróm sa najčastejšie prejaví po zranení pravého predného laloku.

Cotardov syndróm alebo syndróm „chodiacich mŕtvol“ – ľudia, ktorí ním trpia veria, že neexistujú, že sú mŕtvy alebo práve stratili veľa krvi, či cítia hnijúce mäso. Porucha sa objavuje nepravidelne a je súčasťou iných chorôb ako napríklad schizofrénie.

Zdroj: oddee.com, foto: freedigitalphotos.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *