Jazdite bezpečne s najlepšou moto výbavou

Sezóna moto športu je v plnom prúde a ak aj vy ste prepadli čaru motocyklov, určite veľmi dobre viete, že ochrana zdravia je na prvom mieste. Motorkár nie je prakticky chránený vonkajšou konštrukciou ako napríklad vodič automobilu a práve preto by nemal podceňovať moto výbavu, ktorá mu zaručí tú najväčšiu bezpečnosť.

Jazdite bezpečne s najlepšou moto výbavou
Jazdite bezpečne s najlepšou moto výbavou (Foto: unsplash.com)

Jazdite bezpečne s najlepšou moto výbavou. Na čo by ste sa mali najviac zamerať?

Moto oblečenie

Jazdiť na motorke by motorkári nemali len v tak hocijakom oblečení. Mali by mať kvalitné oblečenie na motorku. V ponuke moto oblečenia by ste mali nájsť moto bundy, moto nohavice, moto kombinézy, moto rukavice, ale aj chrániče chrbta, kolien, či kukly na hlavy.

Nové moto oblečenie by malo chrániť pred vonkajšími vplyvmi – počasím, kamienkami, ale aj vetrom, ktorý pri tak veľkej rýchlosti budete cítiť.

Najviac by ste mali investovať predovšetkým do kvalitných moto búnd a moto nohavíc.

Čižmy

Keďže jazdenie na motorke si vyžaduje dobrú pevnú obuv, nemali by ste to podceniť a mali by ste si kúpiť originál čižmy na motorku. Odporúčame vám kupovať kožené čižmy Forma, ktoré sú vyrobené z kvalitnej kože a majú vystuženú zadnú, ale aj prednú časť topánky. Majú mäkkú vnútornú podšívku, ktorá vám zaručí počas jazdy maximálne pohodlie.

Čižmy sú nepremokavé a zároveň priedušné, aby zaručili komfort v akomkoľvek počasí.

Dávajte si preto veľký pozor na výber a uprednostnite skôr kvalitné čižmy značky Forma, ktoré majú zosilnenú riadiacu časť topánky, protišmykovú podrážku, ale aj ochranu členkov a píšťale, ktoré treba chrániť pri jazdení.

Nezabúdajte, že aj nohami ovládate motorku, preto potrebujete mať pevnú obuv, ktorá vás chráni a ktorá vám uľahčuje riadenie motorky.

Jazdite bezpečne s kvalitnou moto výbavou a zamerajte sa predovšetkým na kvalitné oblečenie a značkové kožené čižmy priamo určené na motorku.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *