Jarný detox? Nielen pre ženy

Tak nejako sa ustálilo, že detox je hlavne ženskou záležitosťou a muži idú radšej na pivo. Jasné, väčšinou detoxujú ženy, ale nie je to nič, čomu by sa mali muži brániť. Lebo keď chodíte na to pivo často, telo si potrebuje nachvíľu oddýchnuť a prečistiť sa. A presne na toto je detox ideálny – zbaví vás všetkých toxínov a látok, s ktorými si vaše telo nevie dať rady. Či sa už uchýlite k cviklovému, ryžovému detoxu alebo k tomu s obľúbenou chlorellou, mali by ste si vždy dať pozor na toto.

muž

Jedzte vlákninu
Vláknina je základom každého detoxu, bežná odporučená dávka je približne 30 gramov denne, no počas detoxu by ste ju mali minimálne zdvojnásobiť. Čo to znamená? 60 gramov vlákniny nájdete v približne 8 kusoch zeleniny či ovocia. Detox však dovoľuje jesť aj iné potraviny ako zeleninu a ovocie – hnedú ryžu, celozrnné cestoviny či ryby. Niektorí odborníci odporúčajú aj zelenú kávu, ktorá je plná antioxidantov.

Čomu by ste sa mali vyhnúť
Okrem odporúčaných potravín je tu aj zoznam takých, ktorým by ste sa mali vyhnúť ešte viac ako čert svätenému krížu. Ak milujete pivo, je lepšie si ho na tie dva detoxikačné týždne odrieknuť a s ním aj ostatný alkohol. Jesť by ste nemali vyprážané jedlá a sladkosti. A nech vám ani nenapadne piť sladené nápoje, miesto nich denne vypite aspoň 3,5 litra vody, ktorá vám pomôže prečistiť hrubé črevo, v ktorom je najviac toxínov a odpadu.

Športujte viac ako doteraz
Začnite športovať viac ako doteraz, zvýšená fyzická aktivita vám pomôže vyplaviť toxíny aj z pokožky. A nie, stolný futbal sa ako šport nepočíta. Bicyklujte, choďte na túru, zaboxujte si alebo makajte v posilňovni. Jednoducho robte niečo, pri čom sa poriadne zapotíte. Pokojne si môžete pred tréningom dať aj goji plné antioxidantov. Ak vydržíte minimálne tie dva týždne detoxovať, aj pivo vám bude chutiť viac.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *