Film na motívy hernej série Need for Speed práve v kinách

Need for Speed zrejme netreba nijak zvlášť prestavovať, kto by už dnes nepoznal známu hernú sériu od spoločnosti Electronic Arts. Odteraz však už nielen ako hru, ale aj ako celovečerný film.

Need for Speed film 2014

Film je dejovo postavený, ako inak, na autách, autách a autách. Treba však dodať, že každý milovník hry Need for Speed od tohto filmu ani nič iné nečaká. Hlavné postavy si zahrali herci ako Aaron Paul, Dakota Johnson, Imogen Poots, Michael Keaton, či Dominic Cooper.

Need for Speed film 2014 1

Nebudem vás napínať a prezradím, že vo filme môžeme vidieť hneď 15 nadupaných áut. Každé z nich stále také 2-3 milióny, no ale nejde len o cenu, však? Len tak mimochodom, myslite aj na repliky, ktoré tiež neboli najlacnejšie a pri natáčaní sa zničili.

Need for Speed film 2014 2

Tešiť sa môžeme na napríklad španielske GTA Spano s výkonom 900 konských síl, Lamborghini Sesto Elemento, Bugatti Veyron, švédsky Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 alebo klasický Gran Torino. Hviezdou filmu je Ford Mustang Shelby GT500, ktorých sa pre natáčanie vyrobilo hneď 7. Sedem preto, lebo každý bol skonštruovaný pre natočenie konkrétnej scény.

Need for Speed film 2014 3

Zaujímavosťou je, že než herečka Imogen Poots dostala úlohu Julie v tomto filme, nevedela šoférovať. Ak si myslíte, že šoférovať také superautá ako sú v tomto filme, je hračka, tak sa zrejme mýlime. Pred zahájením samotného natáčania sa hlavní predstavitelia Aaron Paul (Tobey) a Dominic Cooper (Dino) učili šoférovať všetky filmové auta na závodisku Willow Springs v kalifornskej púšti.

VIDEO: Need for Speed – oficiálny trailer (CZ)

Filmová premiéra bola 13. marca 2014, čo je presne 20 rokov od uvedenia prvej hry série Need for Speed.

Video a foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *