Buďme aktívnejší a získajme si tie správne návyky

Vyskúšali ste alebo sa aktívne venujete nejakého športu? Plávanie, posilňovanie, bicyklovanie, behanie, basketbal – športy, ktoré sa tešia všeobecnej obľube. Dlhodobá športová aktivita zlepšuje zdravotný stav, kondíciu, rozširuje sociálne kontakty, buduje sebadôveru. Presvedčte sa na vlastnej koži.

Buďme aktívnejší a získajme si tie správne návyky
Buďme aktívnejší a získajme si tie správne návyky (Foto: unsplash.com)

Vyvážená strava je základ

Mäso a „vitamín M“ nie je jedinou základnou zložkou stravy. Zelenia, ovocie, pečivo a ryby, by mali byť základom pestrého jedálneho lístka. Nielenže nám žalúdok poďakuje. Psychicky na tom budeme oveľa lepšie, akoby sme mali do seba celý mesiac tlačiť krvavé steaky a nezdravé hamburgery s hranolčekmi, a zapiť to celé  Coca-Colou. Vyskúšajte radšej rôzne zdravé dobroty ako sú zeleninové a ovocné smoothie, ovocné a zeleninové šaláty a veľa ďalších jedál, ktoré si viete rýchlo pripraviť a chutia naozaj výborne.

Nezabúdajte na čas pre seba

Aby sme si udržali zvolený životný štandard, musíme svoj čas deliť, často medzi prácu, štúdium, rodinu a povinnosti. V nebezpečne rýchlom tempe zabudneme na svoje záľuby a voľný čas. Nájsť si chvíľu pre seba nie je také zložité ako to vyzerá – niekedy stačí pár minút zavrieť oči, uvoľnene dýchať, prečítať si obľúbenú knihu, vstať o hodinu skôr, aby ste si zabehli okruh alebo jednoducho cielene myslieť na to, že aj vy ste iba človek a potrebujete stráviť nejaký čas osamote so svojou mysľou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *