Objavte dovolenku snov v Thajsku

Thajsko poskytuje návštevníkom nielen krásne pláže a azúrové more, ale aj mnoho zaujímavých miest a zvykov. V Thajsku stále žije niekoľko kmeňov, ktoré sa vyvíjali osobitne od ostatných ľudí a majú tak jedinečné zvyky. Je to krajina kontrastu medzi pokrokom, tradíciou a zvykmi.

Objavte dovolenku snov v Thajsku
Objavte dovolenku snov v Thajsku (Foto: thajskodovolenka.sk)

Mnoho turistov napríklad láka kmeň Padaung, v ktorom žijú “žirafie ženy” známe kruhmi pripevňovanými na krk. Ženy ich nosiauž od útleho detstva a hmotnosť týchto ozdôb môže dosiahnuť až 30 kg. Existujú dve hypotézy ako tento zvláštny zvyk vnikol. Podľa prvej si ženy chránili krk pred útokom tigra, podľa drhej boli kedysi krúžky zlaté a ženy touto formou preukazovali rodinný majetok.

Thajská hudba

Zaujímavosťou thajskej hudby je fakt, že má sedem-tónnu stupnicu. Táto hudba sa hrá v iných intervaloch ako tradičná západná hudba, preto často znie Európanom nezvyčajne. Neexistuje notový zápis, preto si hudobníci musia všetky piesne pamätať. Hoci to nie je typ hudby, na ktorú by sme boli zvyknutí, keď ju človek počuje pri thajskom boxe alebo pri tanečnom predstavení, nadchne snáď každého. V posledných rokoch sa však veľkej obľube teší aj rock, pop a indie undegroundová hudba.

Thajsko patrí medzi popredné destinácie pre dovolenku. Slováci objavujú túto ázijskú krajinu čoraz častejšie a niet sa im čo diviť. Dovolenka Thajsko patrí medzi to najkrajšie čo si môže turista užiť za pomerne rozumné ceny sa tu zažiť neopakovateľná atomsféra Ázie.

Tanec a divadlo

Tradičné thajské tance sa vyznačujú pomalými výraznými gestami a pohybmi, dominantnými prvkami sú tiež bohaté kostýmy a masky. V divadle vždy prevažovali muži, ktorí stvárňovali aj ženské postavy. V južnej časti Thajska sa veľkej obľube teší aj bábkové a tieňové divadlo. Aj v divadle možno badať silné prepojenie s náboženstvom, mnoho predstavení je totiž inšpirovaných hinduistickými legendami a príbehmi.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *