Žuvačka vám pomáha rozmýšľať a chudnúť

žuvačkaŽuvačky primárne využívame na osvieženie dychu po jedlo. Výskumy dokázali, že žuvačky sú výborné na pamäť, zlepšenie sústredenia, zníženie stresu a taktiež pomáhajú chudnúť. Okrem toho zabraňujú vzniku zubného kazu a čistia zuby.

Žuvačka pomáha rozmýšľať

Štúdia na univerzite Cardiff University ukázala, že žuvačka pomáha pri premýšľaní. Je to tým, že pri žuvaní dochádza k zvýšenému prúdeniu krvi do mozgu a nie práve o málo, prietok krvi sa zvyšuje o 25 až 40 percent. Okrem toho sa zvyšuje aj tepová frekvencia, ktorá zlepšuje dodávanie kyslíka do mozgu. Tým zlepšuje aj kognitívne schopnosti. Pri štúdii sa zamerali na zvukové úlohy. Vychádzali zo vzorky 38 ľudí, pričom polovica žula žuvačky. Pri oboch sériach testov boli úspešnejší ľudia so žuvačkou.

Žuvačka pomáha chudnúť

Štúdia spoločnosti Wrigley sa zamerala na žuvačky a ich vplyv na chudnutie. Podľa výskumu, žuvačky bez cukru pred jedlom redukujú pocit hladu a znižujú chuť na sladké. Okrem toho, ľudia čo žujú žuvačky pred jedlom, majú menšiu chuť na viac kalorické jedlá. Štúdia ukázala, že žutím žuvačky pred jedlom skonzumujeme v priemere o 36 kalórii menej, ako jedinec bez žuvačky.

Na záver chcem znova pripomenúť, že štúdia ohľadne žuvačiek a chudnutia bola robená na vzorke žuvačiek bez cukru. Výsledky pri žuvačkách s obsahom cukru by boli pravdepodobne odlišné, ak nie rovno opačné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *