Vyrážate za dobrodružstvom? Čo spraviť skôr, než začnete baliť

Dni sa postupne predlžujú, prichádza leto a vy už plánujete prvé cestovateľské zážitky? Bez ohľadu na to, či plánujete vyraziť za dobrodružstvom, vyraziť na pláž, navštíviť historické, kultúrne alebo iné pamiatky a atrakcie, mali by ste myslieť na viacero vecí a krokov, ktoré by ste mali podniknúť pred samotnou cestou.

Vyrážate za dobrodružstvom? Čo spraviť skôr, než začnete baliť

Bez dokladov ani na krok

Vždy by ste mali mať pri sebe doklady totožnosti a kartičku poistenia. Ak vyrážate na cesty, je to nutnosť. Viete sa tak preukázať pri prípadných kontrolách a ak by sa stalo niečo neočakávané, máte pri sebe doklady, ktoré by po vás v rôznych prípadoch boli vyžadované.

Dajte si pozor na stratu dokladov, noste ich len v priliehavom vrecku vášho oblečenia alebo vždy tak, aby ste o nich vedeli. Pred cestou si skontrolujte ich platnosť, ak idete do zahraničia, mali by ste mať európsky preukaz zdravotného poistenia.

Zistite si informácie o destinácii

Aj keď sú vaše cestovateľské plány do dobre známych a turisticky obľúbených miest, mali by ste venovať aspoň chvíľku času pred vycestovaním poznaním miestnych pravidiel, zvyklostí a dôležitých čísel.

Známa linka 112 nemusí fungovať v každej krajine na svete. Dobré je poznať aj číslo na miestne slovenské veľvyslanectvo. Sú cirkevné či historické miesta, kde sa nehodia kraťasy alebo u žien odkryté vlasy. V mnohých arabských krajinách nie sú akceptované rôzne prejavy náklonnosti na verejnosti.

Cestovné poistenie

S cestovným poistením vyriešite viacero prípadných rizík. Získate nonstop asistenciu na telefóne, cestovné poistenie je možné uzavrieť aj keď sa chystáte na športové aktivity, máte možnosť ďalších pripoistení ako poistenie batožiny, storna cesty a mnohé ďalšie.

Nenechajte sa pri cestovateľských dobrodružstvách ničím zaskočiť. Asistencia poisťovne po telefóne ochotne pomôže a poradí, aj pri strate dokladov či krádeži vašich vecí ich môžete nonstop kontaktovať pre radu alebo pomoc.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *