Vyberáme skladové regály podľa nosnosti. Viete, ktoré unesú najviac?

Skladové regály sa využívajú takmer všade. V školách, reštauráciách, podnikoch, firmách a prevádzkach. Pri výbere okrem veľkosti a spôsobu montáže zohľadňujeme najmä ich nosnosť. Nie každý regál totiž zvládne všetko. Pozrime sa na to, ktoré materiály unesú najviac hmotnosti.

Vyberáme skladové regály podľa nosnosti. Viete, ktoré unesú najviac?
Vyberáme skladové regály podľa nosnosti. Viete, ktoré unesú najviac? (Foto: pixabay.com)

Pri výbere skladových regálov je dôležité vybrať optimálny rozmer tak, aby bol priestor skladu a samotného regálu využitý čo najlepšie. Dôležitú rolu hrá aj typ konštrukcie, od ktorej sa odvíja spôsob montáže. Čo by nás však malo zaujímať najviac, je hmotnosť, ktorú regál unesie. Tento údaj je dôležitý nielen v prípade väčších skladov, ale aj malých priestorov. Určite totiž nechcete, aby sa vám zariadenie či tovar uložený v regáloch znehodnotil z dôvodu preťaženia.

Plastové regály

Tento typ regálu je zväčša celý vyrobený z plastu, vďaka čomu je ľahko prenosný a jednoducho montovateľný. Vďaka svojej ľahkej konštrukcii a absencii drevených častí je vhodný aj do vlhkého prostredia. V otázke nosnosti však plastové regály zaostávajú za inými typmi. Nie sú vhodné na veľké zaťaženie, kvôli svojej krehkosti by sa tiež mali vyhýbať veľmi studenému prostrediu.

Celokovové montované regály

Ak do vášho skladu potrebujete flexibilné, no zároveň pevné úložné priestory, odporúčame vám kovové skrutkované regály. Sú montované osvedčeným systémom skrutiek a matíc, nájdete ich v rôznych variantoch a veľkostiach. Sú vhodné do menších, ale aj vyťažených prevádzok s vysokými nárokmi na nosnosť. Spoľahlivá konštrukcia a stabilnosť tohto materiálu zaručia, že regál zvládne aj väčšie zaťaženie. Vďaka celokovovému povrchu sú tieto regály odolné voči vlhkosti a znečisteniu.

Montované regály s drevotrieskovou policou

Tieto regály sa spôsobom konštrukcie a montáže podobajú predchádzajúcim, odlišujú sa však v materiáli, z ktorého sú vyrobené police. Drevotrieskové dosky sú pripevnené ku kovovej konštrukcii, sú navyše výškovo nastaviteľné a vystužené kovovými podperami. V otázke nosnosti aj tieto regály patria k tým najpevnejším. Ich odolnosť môže vylepšiť úprava z pozinkovaného plechu alebo komaxitová úprava práškovou farbou.

Paletové regály

Paletové regály s pozinkovaným povrchom sú rovnako odolné a disponujú vysokou nosnosťou. Zvyčajne sa dodávajú tri europalety uložené vedľa. Regálové zostavy sú doplnené o kotviaci materiál, prostredníctvom ktorého ich môžete pripevniť k podlahe a poistiť tak ich stabilitu. Sústava pohyblivých regálov je rozdelená na bloky, ktoré je možné centrálne uzamknúť. Ak tieto regály využijete nielen v pracovných skladových priestoroch, ich povrch je možné upraviť rôznymi druhmi dekorácií.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *