Spoznajte krásy jesennej Barcelony

Prichádza jeseň a cena ubytovania v zaujímavých destináciách ide nebezpečne dole a s ním aj cena leteniek. Ideálny čas pre nomádov zbaliť si veci a vyraziť spoznávať nové miesta. Kúpte si letenky do Španielska a navštívte hlavné mesto Katalánska – Barcelonu. Mesto, ktorá vo vás svojou charizmou rozvášni emócie ako toreádor býka. Obrovské mesto, o ktorom si vďaka atmosfére myslíte, že ide o stredne veľké prímorské mesto. Mesto, kde môžete len tak chillovať, korzovať alebo nechať sa vtiahnuť do víru španielskeho života.

Spoznajte krásy jesennej Barcelony

Čo musíte navštíviť
Hlavnou tepnou Barcelony a v tom momente, keď ste tam, máte pocit, že aj celého sveta, je La Rambla. Ulica, kde muzikanti hrajú na gitary, ľudia si vychutnávajú svoje frapé či cervezu, turisti kráčajú to rytmu flamenca. Máte pocit, že sa tu čas zastavil a v skutočnosti uteká rýchlejšie ako kôň na dostihoch. Najznámejšou pamiatkou v Barcelone ja La Sagrada Famillia, majestátna bazilika, ktorá sa stavia viac ako sto rokov a ešte stále nie je dokončená. Dielo geniálneho Antonia Gaudího má byť dokončené v roku 2026. Tento pán ma na svedomí ďalšie barcelonské čarovné zákutie. Park Güell je to miesto. Farebné mozaiky, ostrov zelene v srdci Barcelony, priateľská atmosféra a úžasné miesto na korzovanie.

Po stopách histórie
Museu Picasso je najnavštevovanejším múzeom v Barcelone. Nájdete ho v troch krásnych gotických budovách na ulici Carrer de Montcada, ktorá bola v stredoveku prístupom k prístavu. Mapuje umelcovu ranú tvorbu a je fascinujúcim miestom pre spoznávanie tohto často nepochopeného génia. Ďalším fascinujúcim múzeom, hlavne pre mužov, je futbalové múzeum na Camp Nou. Na jednom z najväčších štadiónov sveta, na ktorom hráva jeden z najväčších klubov sveta. Veľkosť štadióna vás pripraví o slová, aj dámy. Pretože to je stavba, ktorá si zaslúži pozornosť. Kúpte si letenky od Wizz Air do Barcelony a odhaľte jej jesenný pôvab.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *