Šetrite čas aj peniaze

Pre podnikateľa je v biznise najdôležitejšie, aby mal dosť času a aj dosť peňazí. A keď sú čas peniaze, ako zariadiť, aby ste mali aj dosť času a nepremenil sa vám iba na peniaze? Existuje niekoľko spôsobov, vďaka ktorým môžete ušetriť peniaze alebo čas. Zíde sa vám to hlavne pri vašich podnikateľských začiatkoch, keď ešte nebudete mať na ružiach ustlané. Ako teda môžete ušetriť čas?

Šetrite čas aj peniaze

Založenie novej spoločnosti?
Založiť novú spoločnosť trvá približne 2 týždne. Čas plný behania a státia v rade na úradoch, vypĺňania formulárov a kupovania kolkov. Vyhnite sa tomu. Ušetrite svoje dva týždne, ktoré môžete využite efektívnejšie. Môžete osloviť potencionálnych zákazníkov, obchodných partnerov, rozvíjať svoj podnikateľský plán alebo tento čas stráviť s rodinou. Je to na vás, čo si vyberiete. Dva týždne času môžete získať vďaka kúpe ready made spoločnosti.

Čo sú ready made spoločnosti?
Ready made spoločnosti sú firmy, ktoré boli založené s cieľom ďalšieho predaja. Sú zapísané v ORSR, majú čistú obchodnú históriu, nemajú pohľadávky, ani záväzky a po ich kúpe môžete začať podnikať prakticky okamžite. Nemusíte čakať dva týždne, kým si založíte vlastnú spoločnosť. Prípadne to môže byť aj firma, ktorej majiteľ sa rozhodol pre predaj spoločnosti. Samozrejme je účtovne vyčistená, takže opäť žiadne pohľadávky ani záväzky.

Ako ušetriť aj peniaze?
Spôsobov, ako ušetriť peniaze máte viacero. Nepotrebujete kancelárske priestory? Prenajmite si virtuálnu kanceláriu. Potrebujete veľké kancelárske priestory a pracujete do noci? Skúste ušetriť s LED osvetlením. Tlačíte stovky strán denne? Vyskúšajte renovované tonery. Nikdy však nešetrite tam, kde by to mohol negatívne pocítiť váš zákazník. Skutočne, nikdy. Negatívne to ovplyvní vaše meno, takže v konečnom dôsledku neušetríte, ale prerobíte.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *