Ako si vybrať tlačiareň?

Tak ako dokážete optimalizovať svoje dane cez offshore firmy, tak dokážete optimalizovať aj náklady na tlač výberom správnej tlačiarne. Máte na výber z dvoch základných typov – laserové a atramentové tlačiarne. Teda za predpokladu, že nechcete tlačiť na pravekej ihličkovej tlačiarni. Každý typ má svoje výhody. Preto záleží od vašich požiadaviek, ktorý druh je pre vás lepší. Podľa čoho by ste si mali vybrať?

Koľko a čo chcete tlačiť
Budete tlačiť iba čierno-bielo alebo aj farebne? Niekoľko strán týždenne či desiatky až stovky denne? Je pre vás dôležitá kvalita alebo si na nej nepotrpíte, pretože ide iba o internú tlač, ktorá nemusí byť špičková?

Ako-si-vybrať-tlačiareň

Nebudete tlačiť veľa
Viete, že budete tlačiť pomenej a o žiadnych stovkách strán denne ale ani týždenne nemôže byť ani reč? Potom je pre vás lepšia tlačiareň, do ktorej potrebujete atramentové kazety. Najlepšie sa rozhodnete, keď si kúpite multifunkčnú – budete môcť skenovať fotky, obrázky, dokumenty. Počiatočné náklady na atramentovú tlačiareň sú nižšie ako pri laserovej. No náklady na tlač sú vyššie, preto sa skutočne oplatí viac pre tých, ktorí neplánujú tlačiť veľa.

Budete tlačiť veľa
Chystáte sa tlačiť stovky strán týždenne? Rozhodne zainvestujte do laserovej tlačiarne. Hoci sú počiatočné náklady vyššie ako pri atramentovej, tak laserové tonery sú úspornejšie ako atramentové. Tlač je rýchlejšia, plynulejšia, lacnejšia a aj kvalitnejšia ako pri atramentových tlačiarňach. V súčastnosti nájdete od menších laserových tlačiarní do domácnosti až po technologické hračky pre veľké firmy.

Chcete tlačiť farebne?
Farebné tonery nájdete už v základnej výbave atramentových tlačiarní, no je to tlač nekvalitná, náročná na spotrebu toneru, a teda je aj drahá. Preto ak viete, že farebne potrebujete tlačiť pomerne často, rozhodnite sa pre vyššiu investíciu a kúpte si farebnú laserovú tlačiareň. Náklady za tlač sa vám vrátia späť pomerne rýchlo. Záleží od toho, koľko budete tlačiť.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *