Obsah je kráľ, ale nepodceňujte ani SEO

Už keď hľadáte sídlo spoločnosti pre svoju novovznikajúcu firmu, rozmýšľajte o ďalších veciach, ktoré sa týkajú vášho podnikania. Ako sa chcete prezentovať? Ako bude vyzerať vaša webstránka, čo na nej nebude chýbať a prečo by ju mali vaši potencionálni zákazníci navštíviť? Je lepšie poznať odpovede na tieto otázky už predtým, ako začnete podnikať. No nie je to taká vec, ktorú nebudete môcť postupom času upraviť a zlepšiť, podľa výsledkov. Čo robiť, keď nemáte návštevnosť podľa vašich predstáv?

Obsah-je-kráľ,-ale-nepodceňujte-ani-SEO

Obsah je kráľ
Na vašu stránku musíte dokázať prilákať návštevníkom kvalitným obsahom. Obsahom, ktorý inde nenájdu a u vás ho dostanú zadarmo. Prezraďte im svoje know how a áno, zadarmo. Raz sa vám to vráti a s najväčšou pravdepodobnosťou tak, že ľudia, ktorí nájdu u pomoc vás, sa stanú vašimi zákazníkmi. Rámujete obrazy? Ukážte návštevníkom podrobné video, kde uvidia, čo dostanú za svoje peniaze. Máte reštauráciu? Založte si blog, kde prezradíte svoje najlepšie recepty. Toto všetko máte a návštevnosť je mizivá?

Obráťte sa na SEO firmu
Chcete zvýšiť návštevnosť, no sami neviete ako na to a čo je zlé na vašej stránke? Prečo sa umiestňujete tak nízko vo výsledkoch internetových vyhľadávačov? Využite služby firmy Seocentrum. Začnite SEO analýzou, ktorá odhalí dôvody, prečo sa Google, Yahoo, Bing či Zoznam nechcú kamarátiť s vašou stránkou. Keď sú internetové vyhľadávače zadobre s vašou stránkou, tak ju vo výsledkoch vyhľadávania umiestnia vyššie. SEO analýza odhalí, kde sú chyby a navrhne, ako ich odstrániť.

Pokračujte v spolupráci
Ľudia si myslia, že stačí SEO analýza a všetko sa vyrieši alebo dokážu vyriešiť oni sami. Omyl. Je oveľa lepšie zveriť svoju firmu resp. stránku do rúk odborníkom. Ľudí, ktorí pracujú v oblasti dlhé roky a vedia, ako vám pomôcť. Vy však nemôžete čakať, že sa to zlepší okamžite. Je to dlhší proces ako jeden mesiac, no výsledok stojí za to. Veľmi dôležitý je linkbuilding, teda budovanie spätných odkazov na vašu stránku. Čím viac stránok odkazuje na tú vašu, tým bude relevantnejšia a budete vyššie vo výsledkoch vyhľadávania. No kým výsledky nabehnú, musíte byť trpezlivý.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *