Rohože v aute predstavujú ochranný štít

V tomto nevľúdnom a sychravom jesennom počasí sa stále častejšie stretávame s napadaným lístím, blatom či vodou nielen na chodníkoch a cestách, ale si ich na topánkach nosíme aj domov či do auta. A aj keď je jeseň naozaj krásnym ročným obdobím, práve teraz dostávajú podlahy v našich autách asi najviac zabrať. Skúsení vodiči však vedia, ako s takýmto neporiadkom zatočiť. Kvalitnými rohožami!

Rohože v aute predstavujú ochranný štít
Rohože v aute predstavujú ochranný štít

S gumovými autorohožami je čistenie hračkou

Rohože v autách sú asi také staré ako autá samy. Vďaka nim je oveľa jednoduchšie udržať poriadok na podlahe, či už jazdíme autom len občas, alebo je to naša mobilná kancelária. Nie je však rohož ako rohož. Práve v daždivých a sychravých dňoch je guma ten najprijateľnejší materiál, aký môžeme pod nohami mať. Gumové autorohože sú vďaka vyvýšenému okraju a protišmykovej spodnej strane dokonalým lapačom nečistôt a vody z topánok. Tým, že svojím tvarom dokonale kopírujú podlahu, sú zárukou toho, že sa mimo ich hranice nedostane nič, čo nemá na podlahe auta čo hľadať. Vysokokvalitná guma je navyše zárukou kvality a dlhej životnosti, či do auta sadáme príležitostne, alebo denne.

Textilné autokoberce pre dokonalý outfit auta

Aj keď sú gumové rohože praktické a kvalitné, nikdy sa nedokážu tak dokonale zladiť s interiérom auta ako textilné. Textilné koberčeky dokážu interiér auta pozdvihnúť aj vďaka možnosti výberu vlastnej farbenej schémy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že problém nastane až pri údržbe. Opak je však pravda. Textilné koberce sú vyrobené z materiálu, ktorý rovnomerne rozloží vodu po celej ploche rohože, takže po čistení schne veľmi rýchlo. Rovnako vyvýšený okraj ako pri gumových rohožiach zadrží všetky nečistoty a vlhkosť na koberci a nedostanú sa tak na podlahu auta. Nakoniec stačí len dobre vytriasť a interiér je znova ako nový. Textilné koberce sú veľmi obľúbené v drahších modeloch áut, kde len podtrhujú ich jedinečnosť a reprezentatívnosť. Vzhľadom na jednoduchosť údržby a dlhú životnosť si ich môžu dovoliť aj posádky s malými deťmi či pracovné vozidlá.
Rohože do auta sú tu pre nás, aby nám spríjemnili prostredie v aute, zútulnili jeho interiér a uľahčili jeho čistenie. Je jedno, pre aký druh s rozhodneme, dôležité je, aby plnili svoj účel a chránili to, čo chrániť majú.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *