2 menej známe plesá vo Vysokých Tatrách, ktoré sa oplatí vidieť

Čaká vás výlet vo Vysokých Tatrách? Máte ubytovanie na Štrbskom Plese a rozmýšľate, kam by ste sa vybrali? Chcete sa vyhnúť mainstreamu? Navštívte tieto menej známe plesá.

2 menej známe plesá vo Vysokých Tatrách, ktoré sa oplatí vidieť
2 menej známe plesá vo Vysokých Tatrách, ktoré sa oplatí vidieť (Foto: ilustračné – zdroj unsplash.com)

Capie pleso a Okrúhle pleso

Máte ubytovanie na Štrbskom Plese? Naplánujte si cestu k menej známym tatranským plesám. Približne 3 hodiny náročnejšieho turistického výstupu po žltej značke a naskytne sa vám pohľad na Capie a Okrúhle pleso.
Nachádzajú na poslednej terase Mlynickej doliny vo výške 2075 m n.m. a 2105 m n.m. Po ceste miniete takisto Pleso nad Skokom, Kozie a Volie plieska. Na jeden výlet horských jazier viac než dosť, čo poviete?

Nižné a Vyšné Temnosmrečinské plesá

Apartmány na Štrbskom Plese nám ponúkajú výhľady na množstvo končiarov a miest, kam by sme chceli ísť. No mnohé ostávajú našim očiam skryté. Napríklad aj taká zriedka navštevovaná Temnosmrečianska dolina. Ide o jednu z hlavných odnoží Kôprovej doliny a súčasne aj jej najvyššiu časť. Nájdete tu dve čarovné jazierka – Nižné a Vyšné Temnosmrečinské plesá. Z nich vyteká Temnosmrečinský potok, ktorý na dolnej terase vytvára Vajanského vodopád. Turisticky sprístupnené je len tretie najväčšie horské jazero na slovenskej strane – Nižné Temnosmrečinské pleso (1677 m.n.m.) Pri druhom sa budete musieť uspokojiť s pohľadom z diaľky.
Dostanete sa sem z Podbanského alebo z Troch studničiek dlhou Kôprovou dolinou. Ak vám postačí výhľad zvrchu, vydriapte sa na Kôprovský štít.

Pokiaľ hľadáte príjemnú základňu pre vaše tatranské výlety, stavte na útulný Penzión Pleso na Štrbskom Plese.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *