Prečo by ste mali navštíviť Miškolc

Naši južní susedia sú stále viac a viac atraktívnou destináciou pre Slovákov. Prečo? Je to vďaka vzdialenosti, príjemným cenám, vďaka forintom sa tu cítite ako milionár, vďaka krásnym historickým mestám a wellness pobyty v Maďarsku sú aspoň 5 kilovým závažím na miske váh. Mestom, v ktorom toto všetko nájdete, je Miškolc. Alebo po slovensky aj Miškovec, ale tak mu takmer nikto nepovie. Čo všetko je obrovským lákadlom v tomto meste?

wellness

Historické centrum
Miškolc je tretie najväčšie mesto v Maďarsku, bolo založené v 14. storočí, takže o pamiatky v historickom centre núdza nebude. V Miškolci nájdete zaujímavé múzeá, medzi tie najlepšie patrí múzeum Otta Hermana, Pannontenger či múzeum Massa. Určite nevynechajte ani sakrálne stavby ako starý drevený kostolík, grécky ortodoxný kostol spojený s múzeom, ruiny benedektínskeho kláštora či minoritný kostol. A čo tie kúpele? Chcete si užiť trošku viac ako ponúkajú sprchové kúty?

Kúpanie sa v jaskyni
Miškolc je jedinečný aj vďaka svojim kúpeľom v jaskyni v mestskej časti Tapolca. Ide o kúpanie sa v jaskyni s minerálnou vodou. Jedinečná atmosféra, spojenie prírody a človeka a veľký relax. Táto jaskyňa je v lete prepojená aj s vonkajšími bazénmi. Ak si ju chcete vychutnať čo najlepšie, radšej si privstaňte, pretože popoludní tu začína byť až priveľa ľudí. Hoci pobyty so psom sú v Miškolci samozrejmosťou, sem svojho štvornohého miláčika zobrať nebudete môcť.

Čo by ste ešte nemali vynechať
Zájdite aj do časti Lillafured, bezpochyby jedna z najkrajších štvrtí Miškolca. Nájdete tu jaskyne, jazerá, vodopády, zámok či čarovnú prírodu. Jednoducho miesto, kde chcete byť. Ďalej by ste nemali vynechať ani návštevu národného parku Bükk, kde nájdete opäť skvelú prírodu. Miesto, kde je relax zrazu veľmi jednoduchý. Ste na výlete aj s deťmi? Určite ich zoberte do miestnej ZOO. Miškolc je jedným z miest, vďaka ktorým sa oplatí ísť na výlet do Maďarska.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *