Nesmrteľné tenisky Converse majú takmer 100 rokov

Značku Converse poznajú ľudia po celom svete. Je to americká spoločnosť založená v roku 1908. Vyrábajú predovšetkým obuv a oblečenie. Charakteristické znaky na obuvi alebo oblečení je ich logo v podobe 5-cípej hviezdy na bielom kruhovom podklade. Momentálne sa značka Converse predáva v 160 krajinách sveta.

Nesmrteľné tenisky Converse majú takmer 100 rokov

Roku 1908 Marquis Mills Converse založil spoločnosť Converse Rubber Corporation. Vo svojich začiatkoch továreň vyrábala gumené podrážky na všetky druhy topánok, v roku 1910 firma Converse produkovala 4000 párov topánok denne. Ale keďže sa jednalo len o sezónny predaj firma hľadala spôsob, ktorým by mohli vyrábať obuv celý rok. Práve preto začali vyrábať športovú obuv.

V tej dobe bol populárny basketbal a tak chceli hráčom ponúknuť špeciálne topánky. Veľký zlom nastal v roku 1917, keď Converse uviedli na trh basketbalovú obuv „Converse All-Star“. Prvé topánky boli prírodne hnedé s čiernym lemovaním. Na začiatku bol predaj týchto topánok veľmi nízky. To sa však zmenilo v roku 1921 kedy sa vo firme zamestnal mladý americký basketbalista Charles „Chuck“ Taylor, predtým hráč basketbalového tímu Akron Firestones. Práve on upravil tenisky, dovtedy známe ako „All Star“ do podoby, ktorá z nich spravila najpredávanejšiu basketbalovú obuv v histórii. Tieto tenisky sa začali vyrábať v roku 1932. Logo na kotníku okrem 5-cípej hviezdy a nápisu All Star nieslo už aj meno Chuck Taylor. Tento model v takmer nezmenenej podobe sa vyrába dodnes.

Nesmrteľné tenisky Converse majú takmer 100 rokov

V 70-tych rokoch získali tenisky Converse veľkú popularitu medzi fanúšikmi punku vďaka skupine Ramones. Populárnym fanúšikom značky bol nepochybne spevák kultovej skupiny Nirvana Kurt Cobain, ku ktorému tieto tenisky neodmysliteľne patrili. Pôvodne plátená a gumová klasická obuv Chuck Taylor All – Star sa stali idolom Ameriky. Predalo sa už takmer 800 miliónov párov a toto číslo rýchlo narastá.

Ak doma nemáte pár týchto topánok a hľadáte niečo pohodlné a IN navštívte stránku www.total-store.sk, kde nájdete široký výber týchto topánok, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tejto doby.

Text: PR, foto: total-store.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *