Napíšte záverečnú prácu s ľahkosťou

Vysoká škola je jedno z najlepších období života. Je to jeden veľký žúr, no stále makáte na tom, aby ste boli lepší, múdrejší a šikovnejší. Je to výborná rovnováha medzi zábavou a vzdelávaním sa. Potom, keď prídete do práce, času na zábavu bude oveľa menej a aj tá chuť sa scvrkne. Aby ste úspešne dokončili štúdium, musíte napísať diplomovú prácu. Doteraz to bolo písanie seminárnych prác, esejí, projektov a vrcholom bola bakalárska práca. Ale teraz idete hrať prvú ligu. Čo musíte urobiť pre to, aby ste uspeli?

Napíšte záverečnú prácu s ľahkosťou

K téme musíte mať vzťah
Teda nemusíte, no je to lepšie, keď píšete o niečom, čo vás baví. Záleží to od toho, či vám fakulta vypracuje zoznam tém, z ktorých si môžete vybrať alebo je taká benevolentná, že umožní každému študentovi vybrať si vlastnú tému. Keď si môžete vybrať tému, akú chcete, je to pre vás výhra. Čo robiť však v prípade, že si musíte vybrať zo zoznamu? Dajte si načas, aby ste mali čo najširší výber a tam nájdite tému, ktorá vás zaujme. Nepodarilo sa vám to? Nezúfajte, každá téma sa dá spracovať tak, aby vás písanie diplomovej práce bavilo. Pozrite sa na to z iného uhla a skúste to urobiť po svojom. Urobte z nudnej témy tému zaujímavú.

Nepodceňte rešerš a hľadajte kvalitné zdroje
Pri písaní diplomovej práce je to ako v kuchyni – aká je kvalita použitých surovín, také jedlo z nich uvaríte. Keď nie sú suroviny čerstvé a ešte k tomu sú aj nekvalitné, bude to dobrý blivajz a nikto vám to nezje. A presne to platí aj pri záverečnej práci. Dajte si záležať na tom, aby ste mali vždy aktuálne a relevantné informácie.

Ponorte sa do témy
Nestačí, keď si iba prebehnete obsah, otvoríte kapitolu a tam si náhodne zaznačíte, čo použijete v práci. Ponorte sa do témy, zorientujte sa v problematike. Jasné, zaberie to viac času, no pri písaní to oceníte. Budete rovno písať, nebudete musieť každú chvíľu pozerať do knihy či e-booku. A samozrejme, nezabudnite na toner v tlačiarni. Pretože Murphyho zákony platia všade a komisia má rada viacej výtlačkov. Toner HP CE285A vydrží aj 1 600 strán, takže na pár výtlačkov diplomovky to určite vyjde.

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *