Londýn láka, no za víkend si ho celý nepozriete

Hlavné mesto Anglicka, historické centrum, ktoré sa dopĺňa s modernou architektúrou a celkom im to ide. História sa s modernou nebije, chytili sa za ruku a kráčajú po brehu rieky Temže. Mesto, kde urádoval Jack Rozparovač, ktorý by mal na svedomí oveľa menej obetí, keby Sherlock Holmes nebol len knižná postava. Mesto, kde sídli anglický parlament, kráľovná a riaditeľstvo upršaného počasia. Prečo je zbytočné snažiť sa vidieť celý Londýn za víkend?

Londýn

Pripravte sa na chladné počasie
Londýn je priveľké mesto, na to aby ste videli za dva dni všetko, čo chcete. Teoreticky to je možné, no to by ste pekný výlet vymenili za naháňačku za atrakciami. Vychutnajte si ho a nikam sa nežeňte. Začnite pri Buckinghamskom paláci, pešo pokračujte k Westimnsterskému palácu, kde sídli britský parlament, zakývajte Big Benu, možno vám odkývne samotný David Cameron. Nevynechajte ani Westminsterské opátstvo a odtiaľ to máte už len kúsok k povestnému London Eye. V Londýne je lepšie už aj počas neskorého leta nosiť šál a v takomto počasí? To nebude nič príjemné, dajte si zimné čiapky a prežijete to.

Bojíte sa angličtiny?
Bojíte sa, že keď zapadnete do miestneho pubu a budete si chcieť objednať skvelé anglické pivo, nedorozumiete sa? Nie je to žiadna tragédia, prihláste sa pred odletom na rýchlokurz angličtiny. Základy stihnete pochytiť a po prvej pinte vám už objednávanie pôjde samo. Ideálna je jazyková škola Empire v Košiciach či Bratislave. Už za niekoľko hodín pokročíte tak, že okrem piva sa zvládnete opýtať aj na cestu.

Londýnske parky sú skvelé
Najväčším londýnskym parkom je Hyde park. Je neuveriteľné, že na jednom mieste v takomto obrovskom a kosmopolitnom meste nájdete toľko zelene. Môžete tu robiť prakticky čokoľvek – behať, vychutnať si hudbu či urobiť si piknik. Samozrejme, ak vám vyjde počasie. Nájdete tu aj cintorín domácich zvierat, ktorý ma skutočne magickú atmosféru. Chcete pokračovať v učení po anglicky aj po návrate? Presvedčte svojich kolegov, aby pokračovali s vami. Jazyková škola Empire ponúka aj kurz angličtiny pre firmy. Ideálna príležitosť, ako vydržať za podpory kolegov. Skúsite to?

Text: PR, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *