10 najlepších zamyslení pre muža

Tedove postrehy sa komplikovane vysvetľujú v súčasnej psychológii. Získali si povesť najhorších rád do zamestnania, ale aj komplexných zjednodušení predmetov jeho pozorovania. Fanušíkov uchvátil svojím umením zobrazovania cynizmu a patetickosti. Zoznámte sa s ironickým Tedom, ktorý bez servítky servíruje publiku svoje drsné umenie. Za zmienku stojí úvaha „Prečo som prestal pozerať porno”.

10 najlepších zamyslení pre muža

Ďaleko vo výšinách, kde Mesiac žiari do modra, môžeme postrehnúť kvantum vecí na prebádanie. Začína to od malého zrnka soli. Vybrali sme pre vás 10 Tedových zamyslení od pozvaných hostí v jeho zaujímavej, diskusnej show. Neočakávajte, že zmenia váš život k lepšiemu. Nebudú ani prázdnym odpadom pre ľudstvo. Nie v určitom zmysle…

#1 Prekvapujúce rozuzlenie naháňania sa za šťastím
Teóriu vytvoril Dan Gilbert, vysokoškolský profesor psychológie na Harvardskej univerzite (nie, nepasie kravy), prišiel so záverom, že naše mozgy sú cielene preprogramované, aby nesprávne posudzovali, čo nás v živote robí šťastnými.

#2 Výzva pre mužov
Zostavil Tony Porter, aktivista zdôrazňuje, že aj zdanlivo obyčajná fráza „ Postav sa k tomu ako chlap ” môže oklieštiť vaše zmýšľanie. Vyvolá protichodnú reakciu. Osloboďme sa od mužského škatuľkovania, preboha!

#3 Čím je ľudský mozog taký výnimočný oproti iným mozgom žijúcich bytostí?
Čo oddeľuje ľudské myslenie od živočíšneho? Dokážeme variť. (Sláva, ak ste si to práve uvedomili. Nie je čas začať?) „ Žiadny živočích si nedokáže sám navariť, ” konštatuje neurológ Herculano Houzel. „ Len človek, primát ľudského druhu, oplýva touto schopnosťou. A to je, myslím, prečo sme sa stali ľudskými tvormi. ” Dobrú chuť!

#4 Nevypočutý príbeh o Dávidovi a Goliášovi
Alternatívny uhol pohľadu vymyslel Malcolm Gladwell. Ten sa od roku 2007 opieral o tvrdenie, že Tedova ”omáčka” sa inšpirovala sériami Hviezdnej brány. Autorova čerešnička na torte: hlavným cieľom je pritiahnuť pozornosť submisívnych jedincov, ktorých príbeh pohltí na prvý pokus. Názorný príklad: „ak robíte výpočty v balistike (mechanika pohybu striel), v najvyššej rýchlosti rakete vybuchne rovnako rýchlo ako stlačíte spúšť na revolveri a vystrelí náboj. ” Chcem vidieť jedného, kto by sa o tom nechcel dozvedieť viac.

#5 Cesta ku kreativite v obliekaní
Autor myšlienok Isaac Misrahi. Zrodila sa chytľavá a zábavná idea. Podľa uznávaného módneho návrhára, jednou z kľúčových podmienok, je byť presvedčený o tom, že je to nudné a nič prevratné. „ Byť unavený a znudený zo súčasných trendov v obliekaní je podstatnou vlastnosťou úspešného návrhára. „ Musíš byť aspoň trochu nespokojný so všetkým. Ak aj nie si, predstieraj, že to tak je. ” Nabudí to vášho podnikavého ducha k sebarealizácii.

#6 Ako nás technológie predbehnú
Vypracoval Ray Karzeweil, celosvetovo uznávaný futurista, navrhuje modely najnovších robotov. Poukazuje nato, ako technika zdokonalí dosiaľ zistené poznatky, pomôže k napredovaniu v biológii a umožní stavať na pevných základoch. Z čista jasna všetko, čo si želáme. V príchodnej dobe to možno (ne)skončí podľa našich predstáv.

#7 Cena za šťastie
Preskúmal Benjamin Wallace. Najžiadanejší degustátor pre korporáciu GQ vyskúšal množstvo špičkových vín, hľuzoviek a steakov. Dvíha varovný prst- značkové veci s vysokou kvalitou mätú spotrebiteľov! Zvážte to skôr, ako by ste sa nechali nahovoriť na kúpu najdrahšieho exkrementu a nevedeli o tom (stalo sa podľa skutočnej udalosti).

#8 Múdrosti z ulice
Obľúbená Tedova téma pre 3 jednoduché dôvody- kombinácia tajomna, čudáckej geniality a vyšinutosti. Masy ľudí sa vyznačujú nadupanými názormi s prepracovanými vysvetleniami. Spolupráca s majoritnou populáciou bude konsenzus pre celé ľudstvo ( rozumej súhlas a zhoda 2 strán). V inom prípade budeme obohatení o ďalšie kapustné hlávky.

#9 Prečo je cvičenie pre niektorých jedincov tak zaťažkávajúca vec
Pohľad Emily Balcetis. Nájsť chuť pravidelne chodiť cvičiť do fitka je pre niekoho nemožné (autorka). Ak sa to obráti, mohli by sme mať pomýlené hodnoty. (Kalogatia, krása duše a tela, je prínosom, ale je naozaj tou, za koho sa hrá?)

#10 Ako si zaviazať šnúrky na topánkach
Zjednodušila Terry Moore. Ak si pozriete len jedno video, nech je to práve toto. Zmení vám život.

Zdroj: gq.com, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *