Lacné oplotenie: Akú daň si časom vyžiada?

Oplotiť celý pozemok, najmä väčších rozmerov, nie je záležitosťou pár eur. A ani by nemala byť.

Samozrejme, môžeme zvoliť lacnejšie druhy pletiva, ako napríklad štvorhranné pletivo, ktoré patrí k tým najlacnejším. No ani pri kúpe tohto druhu oplotenia, by sme sa nemali orientovať výlučne na cenu.

Kúpou lacného pletiva síce môžme ušetriť dnes, no vráti sa nám to v budúcnosti v podobe nepekného, rozpadajúceho sa plotu, ktorý ani zďaleka neplní funkciu, ktorú by mal. Teda chrániť pozemok pred nežiaducim vstupom cudzích ľudí, zvierat a vhodne a vkusne dopĺňať celkový ráz stavby.

Lacné oplotenie: Akú daň si časom vyžiada? (Foto: martinec.sk)
Lacné oplotenie: Akú daň si časom vyžiada? (Foto: martinec.sk)

Nekvalitný materiál použitý na výrobu lacných pletív sa po rokoch prejaví v podobe rôznych deformácií a poškodení tvaru. Často to môžeme vidieť na lacných panelových plotoch. Panelové ploty majú zvárané časti, ktorým sa zvyknú uvoľňovať spoje a drôt začne nepekne odstávať.

Ďalšou vadou býva odlupujúca sa farba, ktorá má za následok vznik hrdze a tým ďalšie znehodnocovanie plotu.

Kvalitne spracované oplotenie má najlepšie dvojitú antikoróznu ochranu pozinkovaním a vypalovanou polyesterovou farbou. Len takto kvalitne ošetrené pletivo je predpokladom krásneho a stabilného oplotenia na dlhé roky.

Ak nechcete po pár rokoch uvažovať nad kúpou nového oplotenia, investujete hneď na prvýkrát do kvalitného pletiva od overených a certifikovaných predajcov.

Ako sa hovorí, nie sme natoľko bohatí, aby sme kupovali lacné veci, však?

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *