Kegelové cviky pre lepší sex! Zlepšia erekciu a oddialia ejakuláciu

Kegelové cviky pre lepší sex! Zlepšia erekciu a oddialia ejakuláciuKegelové cviky sa zameriavajú na precvičovanie a spevnenie svalov takzvaného panvového dna. Tieto cviky boli vyvinuté už v roku 1948 americkým gynekológom menom Arnold Kegel. Práve z mena autora cvikov vyplýva aj samotný názov týchto cvikov.

Možno sa budete čudovať, ktoré presne sú tie svaly takzvaného panvového dna. Presnejšie sú to tie svaly, ktorými dokážeme zastaviť prúd moču pri močení. Ich názov je pubococcygeus, skrátene nazývaný aj ako PC sval. Svaly takzvaného panvového dna môžu byť oslabené v dôsledku choroby, obezity, veku či už kvôli pôrodu, ale aj napriek tomu vám v tomto článku predstavíme mnoho ďalších plusov, ako dôvody prečo ich začať precvičovať aj keď ste relatívne zdravý.

Kegelové cviky sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy, no o vhodnosti a priaznivom prejave cvikov na mužov sa prišlo až neskôr. Pravdou je, že sa pôvodne jednalo o cviky pre ženy, ktoré sa po pôrode snažili o úpravu šírky vagíny. Cviky u mužov zlepšujú erekciu a výrazne pomáhajú pri boji s predčasnou ejakuláciu, okrem toho vďaka ním môžete dosiahnuť zdravý a pevný penis. U žien vedie k zvyšovaniu vzrušivosti, vaginálnej lubrigácie a ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu. Okrem týchto sexuálnych účelov sa Kegelové cviky môžu a odporúčajú praktikovať aj pri problémoch s močovou inkontinenciou.

Kegelové cviky majú širokú škálu výhod, vďaka ktorým sú čoraz viac známe a aj využívané, tak napríklad:

 • spevňujú penis, zlepšujú erekciu, oddialia ejakuláciu a tým pôsobia z dlhodobého hľadiska k lepšiemu sexu
 • taktiež pri cvičení vo dvojici spestria milostnú predohru a aj tým vedú k lepšiemu sexu
 • nepriamo podporujú rast penisu pretože v ňom zlepšujú rýchlejšie prekrviť tkanivá
 • napomáhajú v správnom raste penisu
 • pomáhajú aj proti takzvanej stresovej inkontinencii, kedy dochádza k nechcenému uvoľneniu moču napríklad pri zakašľaní alebo kýchnutí a pri podobných situáciách
 • podporujú vyššiu produkciu spermií v semenníkoch
 • pomáhajú pri problémoch s močovou inkontinenciou
 • zlepšujú prietok krvi v penise
 • spevňujú svaly takzvaného panvového dna
 • posilnia zvierače močového mechúru
 • majú významný vplyv na zdravotný stav prostaty
 • okrem zlepšenia ejakulácie dokážu ovplyvniť aj jej silu
 • dokážu vám pomôcť zintenzívniť vnemy pri sexe pre čo najväčšie potešenie

Samotné cviky spočívajú vlastne v zatínaní svalstva, niečo podobné ako pri zadržovaní prúdu moču pri močení, to je možné, už ako sme uviedli v úvode, vďaka pubococcygeus, skrátene nazývaného aj ako PC sval.
Na rozdiel od zadržiavania moču pri močení, možno Kegelové cviky praktizovať buď priamo pri močení, ale aj mimo neho. Práve mimo neho je to aj odporúčané a asi aj najvhodnejšie. Nacvičovanie vlastne spočíva v rytmickom pravidelnom zatínaní svalstva a jeho následnom uvolňovaní. Cviky by sa mali nacvičovať aspoň trikrát denne, pričom zo začiatku by malo ísť o voľnejšie nacvičovanie a odstupom času a pravidelnom cvičení by sa precvičovanie zintenzívnilo.

Kegelové cviky pre lepší sex! Zlepšia erekciu a oddialia ejakuláciu 1

Hlavné je nevzdávať sa príliš skoro, totiž aj pri pretrvávajúcich problémoch s ejakuláciou či ďalšími problémami, je dôležité vytrvať. Tak ako pri mnohým iných druhoch cvičenia sa výsledky nedostavia okamžite. Výskumom bolo dokázané, že u žien s problémami práve so stresovou inkontinenciou, pri pravidelnom precvičovaní svalov takzvaného panvového dna, ktoré sú oporou močového mechúra, sa tieto problémy u nich výrazne zlepšili po ôsmich až dvanástich týždňoch.

VIDEO: Kegelové cviky

Veľkým plusom týchto cvikov je, že ich môžete nacvičovať prakticky kdekoľvek a to či už je to doma, v práci, či inde. O tom, že ich práve precvičujete nemusí nik vedieť, na pohľad to na vás ani nie je poznať. Ak sme vás navnadili, nebráni vám nič v tom s cvičením začať aj ihneď, presný návod na Kegelové cviky nájdete tu.

Tieto cviky môžete cvičiť aj so svojou partnerkou ako súčasť milostnej predohry. Pri cvičení žien sa ako ďalšia možnosť precvičovania naskytá aj precvičovanie za pomoci takzvaných venušiných guličiek, gélových korálkoch alebo rôznych ďalších pomôcok. Ak je to pre vás na začiatok až príliš, postačia aj prsty, pohlavný úd a správne cviky. Okrem zdravotných priaznivých účinkov, môžu byť Kegelové cviky správnou cestou k lepšiemu sexu, návody pre Kegelové cviky pre dvoch nájde tu.

Určite rovnako vás, tak ako aj nás, zaujíma, či tieto pomerne jednoduché cviky naozaj fungujú a či majú tak veľký vplyv na naše zdravie a ďalší vývin pohlavného ústrojenstva ako sme si predstavili v tomto článku. Na tieto cviky sa detailnejšie pozreli odborníci z kliniky Mayo. Jedná sa o celosvetovo uznávané americké lekárske výskumné a vzdelávacie centrum. Práve tam odborníci dokázali, že tieto Kegelové cviky skutočne fungujú a že naozaj majú priaznivý vplyv na zdravý a ďalší vývin pohlavného ústrojenstva a svalov takzvaného panvového dna. Výsledky výskumu, ktorý priaznivé účinky Kegelových cvikov dokazuje, boli zverejnené v roku 2010 v magazíne Gerentology.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *