Google oslavuje 15. narodeniny!

Práve dnes 27. septembra 2013 oslavuje najväčší internetový vyhľadávač Google svoje 15. narodeniny a celý svet spolu s nimi oslavuje začiatok veľkej internetovej revolúcie.

Pri príležitosti tohto dňa si spoločnosť pripravila menšiu hru priamo na úvodnej stránke vyhľadávača. Pre jej ovládanie vám postačuje medzerník (tlačidlo space) na vašej klávesnici, úlohou je udierať čo najpresnejšie a vystihnúť ten správny moment. Cieľom je získať čo najviac cukríkov a máte na to 10 úderov.
Google 15. narodeniny

Presne v tento deň 27. septembra roku 1998 Larry Page a Sergey Brin zo Stanfordskej univerzity spustili prvú verziu vyhľadávača Google. Dnes už táto spoločnosť ponúka okrem vyhľadávania aj množstvo ďalších služieb ako Zápisník, Dokumenty, sociálnu sieť Google+, systém Android, Prekladač, ale aj reklamný systém AdSense. Práve reklamný systém im generuje väčšinu ziskov, napríklad v roku 2011 to bolo až 96% z celkového zisku spoločnosti.

Takto vyzeral Google v roku 1998
Google verzia z roku 1998

Podľa údajov z roku 2012 Google pre potreby vyhľadávania využíva až 98% slovákov. Napríklad v rovnakom roku to bolo u našich českých susedov takmer 76%. Tento pokles je pre obľúbenosť českého Seznamu, no jeho podiel sa pri vyhľadávaní pomaly znižuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *