Aké kontrasty sú povolené v pánskom oblečení?

Charakter človeka nezmeníte, no urobiť dobrý prvý dojem vám môže pomôcť aj správne zvolené oblečenie. U mužov je kombinovanie a výber často náročnejší, preto si povieme o základných pravidlách, ktoré vám pomôžu vybrať si štýlové oblečenie na každú príležitosť. Žiadna úradnosť a prísna formalita – iba harmónia a elegancia.

Aké kontrasty sú povolené v pánskom oblečení?
Aké kontrasty sú povolené v pánskom oblečení? (Foto: stevula.sk)

Nohavice a sako

V tomto prípade je možné vytvárať správny kontrast niekoľkými spôsobmi. Môže to byť kontrast farieb – napríklad modré sako a šedé nohavice, kontrast vzorov – povedzme obyčajné nohavice a károvaná bunda alebo kontrast textúr – napríklad tvídové sako a flanelové nohavice.

Materiálovo nemusíte ísť do príliš pevných tkanív, samozrejme, záleží aj od ročného obdobia. Vždy by však mal byť váš celkový outfit príjemný pre oko a osobné pohodlie.

Nohavice a topánky

V Anglicku a Rusku milujú muži najmä čierne topánky, Taliani preferujú zasa viac hnedé modely. Tieto farby sú najuniverzálnejšie a nikdy by ste s nimi nemali nič pokaziť. Teda určite nie, ak si k nim vyberiete aj vhodné nohavice.

K čiernym, hnedým a sivým modelom topánok sa hodia aj vzorované nohavice. Ak radi nosíte pohodlné tenisky, tu by sme odporučili niečo športovejšie, ako je napríklad denim. Dôležitá je samozrejme aj veková kategória a typ postavy.

Objemnejší páni by mohli siahnuť po niečom tmavšom a tí štíhlejší si môžu dovoliť viac experimentovať aj so vzormi. V tomto prípade je ale vhodné, aby boli topánky jednofarebné.

Košele a sako

Hlavným pravidlom je, že košeľa by mala byť ľahšia a svetlejšia ako bunda alebo sako. Správnu farbu a vzor tiež zvýraznia slim fit košele, ktoré sú vďaka modernejšiemu strihu a štýlu u dnešných pánom veľmi populárne.

Bežná košeľa je ideálnym spoločníkom napríklad pre kárované sako alebo bundu. Vždy je dôležité, aby sa tieto dva doplnky vzájomne od seba líšili, no pritom aj správne ladili.

Košele a kravaty

Pokúste sa vybrať kravatu, ktorá krásne harmonizuje so zvolenou košeľou a zároveň s ňou kontrastuje. Pozor na červené farby, ktoré pôsobia agresívne. Jednofarebné pánske košele s dlhým rukávom sa ale veľmi dobre kombinujú so vzorovaním na kravate alebo motýliku.

Šál

Nebojte sa použiť aj tento doplnok. Vo väčšine prípadov vylepší a zvýhodní váš imidž. Základným pravidlom je, aby sa úplne nezhodoval s farbou kravaty. Výraznejší vzor alebo materiál zas môže byť dobrým kontrastným doplnkom. Záleží tiež aj na jeho správnej dĺžke. Nikdy zbytočne nič nepreháňajte.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *