Dôležité faktory, ktoré ovplyvnia výber, stavbu rodinného domu a váš život v ňom

Aj napriek tomu, že bývanie v bytoch alebo staršom panelovom dome je na Slovensku stále populárne, pomerne veľkým trendom sa stávajú montované domy. Každý, kto sa rozhodne postaviť si nový dom, sníva o tom, že si v ňom vytvorí skutočné „rodinné hniezdo“ a zázemie, ktoré mu bude slúžiť niekoľko desaťročí, robiť radosť a prinášať pohodlie.

Dôležité faktory, ktoré ovplyvnia výber, stavbu rodinného domu a váš život v ňom

Bohužiaľ, nie každý, kto sa podieľa na tomto dlhom a zložitom procese, dosiahne výsledok, ktorý skutočne očakával. Riešenie? Môžete si kúpiť pozemok a vybrať firmu, ktorá vám na ňom zhruba za štvrť roka postaví krásny bungalov na kľúč.

Odpadnú vám starosti s celým procesom výstavby, vďaka čomu sa môžete venovať činnostiam, ktoré vám zaistia dostatočný prísun financií na tento životne dôležitý projekt.

Ale pozor, nielen doba výstavby, ale aj životná úroveň v dome často závisí od toho, ako budete reagovať a dáte si pozor na niektoré body a dôležité detaily. K tým najvýznamnejším patria.

Poloha

Nielen pozemok pre montované domy, ale akékoľvek bývanie a cena danej nehnuteľnosti vždy závisí od polohy, v ktorej sa bude vaše „rodinné hniezdo“ nachádzať. Nesnažte sa preto tento veľmi dôležitý faktor podceňovať, pretože domov je záležitosť na celý život a všetko, čo sa bude v jeho okolí nachádzať, ovplyvní vaše pohodlie a spokojnosť s ním.

V súvislosti s týmto faktom myslite aj na budúcnosť a neustále napredovanie doby, urbanizáciu a čoraz väčšiu zástavbu. Aby ste žiadne zo svojich rozhodnutí neskôr neľutovali, dôležité sú v tomto smere aj dostupné inžinierske siete, vybavenosť okolia a štruktúra. Dobre premyslená investícia do pozemku vo výhodnej lokalite sa pod cenu nehnuteľnosti, ktorú by ste z rôznych dôvodov chceli neskôr možno predať, podpíše tiež.

Plyn, voda a siete

Sú veľmi dôležité komodity, ktoré cenu pozemku v danej lokalite zvýšia. Nemusíte si ale vďaka tomu robiť starosti s inštaláciou autonómnych zariadení a systémov. Ak si vyberiete lokalitu, kde nič zo spomenutého nie je, môžete naopak ušetriť na kúpnej cene pozemku, na ktorom bude stáť váš vysnívaný bungalov.

Kvalita stavebných materiálov

Je jedna z ďalších vecí, na ktorej by ste pri stavbe svojho rodinného domu nemali rozhodne šetriť. Lacné prvky vám nemusia zaistiť stabilné a pevné základy, na ktorých sa dá budovať vaša budúcnosť a spokojnosť rodiny.

Kvalita použitých materiálov tiež ovplyvňuje životné prostredie a bezpečnosť domu, ktorý často využívame ako naše jediné útočisko, v ktorom sa skrývame pred vonkajším svetom alebo okolím. Tak si dajte na všetkom záležať a rozhodnite sa správne.

Ak sa teda rozhodnete splniť si sen o svojom vlastnom bývaní a musíte pritom ešte niečo ušetriť, veci, ktoré sme vám spomenuli z úsporného režimu vynechajte. Vyberte si jednopodlažný bungalov, v ktorom to s množstvom nepotrebných doplnkov zbytočne nepreháňajte.

Text a foto: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *