6 svetovo najlepšie platených zamestnaní bez vysokoškolského vzdelania

Nazrime do sveta úspešných povolaní. Staňte sa úspešnými aj bez vysokej školy. Chce to odvahu, podnikavého ducha, ambicióznosť, sebarealizáciu a chuť zmeniť svoj život. Toto je prehľad 6 najlepšie platených zamestnaní bez vysokoškolského vzdelania. Sú to pozície vybrané na základe svetového merítka, u nás pravdepodobne až tak dobre ohodnotené nebudú, poniektoré však áno. Prípadne ak sa chystáte do zahraničia, pošlúžia ako dobré tipy na nadštandardne platenú prácu.

6 svetovo najlepšie platených zamestnaní bez vysokoškolského vzdelania

#1 Letový dispečer – až 193 000€ ročne
Aká je hlavná náplň práce leteckého dispečera? Zodpovedá za bezpečie a komfort bežných pasažierov, vojenskej posádky a reklamných hmotných prostriedkov. Práca vyžaduje od zamestnanca plnú vyťaženosť a sústredenie. Aby ste získali potrebnú spôsobilosť, potrebujete absolvovať školenie, ktoré nemožno získať na univerzite. Národná letecká spoločnosť vytvorila akreditovaný učebný program pre budúcich dispečerov, ktorí musia spĺňať podmienky – mať ukončené stredoškolské vzdelanie a vedieť pracovať v strese. Ak sa stanete letovým dispečerom, musíte absolvovať zamestnanecké predpokladové testy dvakrát do roka a kondičné testy raz do roka.

#2 Vrcholový manažér – 192 000€ ročne
Pracujete vo firme. Z rádového zamestnanca sa dokážete prepracovať na špičkového manažéra vďaka vášmu úsiliu a sebarealizácii. Váš úspech spočíva v udržovaní pracovnej morálky, prácou s ľuďmi. Získate skúsenosti. Ak oplývate vodcovskými schopnosťami ,viete viesť kolegov dopredu a riadiť ich pracovné pozície, ste malý krôčik od toho, aby ste sa manažérom stali. Vyznačuje sa ako komplexná práca naplnená svedomitosťou. Neznesie na pozícii človeka, ktorý je agresívny a rasovo neznášanlivý.

#3 Obsluha nukleárneho reaktora – 92 000€ ročne
Aby ste získali túto vysnívanú prácu, je nutné splniť niekoľko podmienok- technické myslenie, zodpovednosť na prvom mieste, vyznať sa v matematike, vede, technike, a operačných programoch. Množstvo operátorov má maturitu a široké spektrum praktického využitia. Netreba, aby ste boli počítačovým znalcom, stačí vedieť ovládať zvolený operačný program- Ak sa chcete stať veľkým zvieraťom v odbore, nevyhnutne sa zamerajte na dôležité detaily a prispôsobte všetky svoje vedomosti a schopnosti práci a jej náplni.

#4 Údržbár výťahov – 74 000€ ročne
Údržbár je platený zato, aby zaisťoval bezpečný, pojazdný výťah pre nájomníkov bytov v panelákoch. Stará sa o plynulý chod výťahov a jeho technickú prevádzku. Stať sa údržbárom z povolania- to nie je len tak. Mal by byť schopný a spôsobilý vyznať sa v mechanike výťahov, a ovládať také zručnosti, aby výťah dokázal na počkanie opraviť a spojazdniť. Aby ste získali praktické zručnosti potrebné pre túto prácu, nemusíte drať nohavice o 5 rokov viac. Neexistuje najvyšší level ovládania zručností. Každý zapraxovaný údržbár získal najvyšší level v podobe výučného listu, absolvovaním praktických skúšok v odbore. Cieľové kompetencie sa kladú na predmety ako matematika, fyzika, čítanie technickej dokumentácie a teória počítačovej znalosti.

#5 Distribútor elektrickej energie – 68 000€ ročne
Dodávateľ akumulovanej energie zahŕňajúc dispečera- expedienta (latinsky odosielateľ), opravuje a inštaluje operačný systém, ktorý distribuuje elektrickú energiu. Zamestnanec je zodpovedný za plynulý presun elektrického prúdu do priemyselných objektov, domácností a podnikov. Aby ste mohli pracovať na tejto pozícii, stačí vám maturita úspešné absolvovanie kurzu dodávateľov elektrickej energie. Vyučovanie prebieha v odborných učebniach, čoho záverom je zloženie praktickej skúšky.

#6 Realitný maklér – 67 000€ ročne
Klienti si vďaka nemu (je sprostredkovateľ), môžu čo najlepšie predať, odkúpiť a zhodnotiť nehnuteľnosť. Po konzultácii ho pozvú na obhliadku hnuteľného majetku, vyčísli sumu nehnuteľnosti, spíše s klientom zmluvu. Vyhotoví pre nehnuteľnosť efektívnu, digitalizovanú a grafickú reklamu. Sprostredkuje predaj kupcovi. Títo profesionáli vynikajú v matematike, zahraničnom obchode a ekonomike, ovládajú počítačové programy. Vysokoškolský diplom nie je podmienkou. V zakraničí, aby ste sa stali realitným maklérom, prihlásite sa do akreditovaného kurzu, absolvujete najmenej 60 hodín prednášok zložíte záverečné testy. Získate licenciu a môžete pracovať. U nás je to ešte jednoduchšie. Základom je dobrá reklama. Vaši zákazníci sú spokojní s vašimi službami, povedia o vás známym. Rozšírite si okruh zákazníkov, čo je pre vašu prácu nevyhnutné. Získate výborné preferencie. Hor sa do obchodovania s nehnuteľnosťami!

Zdroj: accredited-onlinecolleges.info, foto: ilustračné (flickr.com)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *