4 nové Bugatti Chiron „odstavené“ vo Švédsku? Dôvod vás pobaví

Jednou z horúcich noviniek známeho ženevského autosalónu bola jednoznačte tá od automobilky Bugatti s názvom Chiron. Jedná sa o najnovšie hyperauto, ktoré má mať výkon okolo 1500 koňských síl v cene približne 2,4 milióna eur za auto. Hneď 4 tieto Bugatti Chiron boli len nedávno odstavené na krajnici cesty vo švédskom Lugnviku. Okoloidúci vodič to celé nasnímal a videu dal aj príznačný názov – Svetovo najdrahšie autá v divočine. Dôvod vás pobaví.

4 nové Bugatti Chiron "odstavené" vo Švédsku? Dôvod vás pobaví

Vskutku nezvyčajný pohľad sa naskytol vodičovi, ktorý prechádzal okolo a všetko stihol natočiť. Jednalo sa o nezvyčajnú kolónu, na začiatku a na konci koncernový Volkswagen Transportér s ochrankou uzatvárali štvoricu vozidiel v celkovej hodnote približne 10 miliónov eur. Najnovšie Bugatti Chiron sa pritom má dostať k prvým zákazníkom najskôr o rok. Aj preto je viac ako zaujímavé, prečo práve 4 z týchto áut boli odstavené na krajnici cesty vo švédskom Lugnviku. Video nájdete nižšie.

Aj keď cena nového vozdila Chiron bude približne 2,4 milióna eur, pre tieto 4 to zrejme neplatí. Má sa jednať len o prototypy a autá mali zrejme namierené k Arjeplogu. Jedná sa o miesto, kde pravidelne viacero automobiliek robí testy nových modelov áut v miestnej chladnej zime. Dôvod, prečo však pravdepodobne stáli na odstavené na krajnici je však oveľa prozaickejší a zrejme vás, rovnako ako nás, dobre pobaví.

VIDEO: Svetovo najdrahšie autá v divočine

Podľa autora natočeného videa, vodiči za volantom áut študovali mapu, takže sa zrejme len stratili. Keďže sa malo jednať o testovacie prototypy, autá zrejme ani nemali namontovanú funkčnú vstavanú GPS navigáciu, čo nie je pri prototypoch nezvyčajné. Ešte že vodiči mali aspoň tie mapy, veríme, že do cieľa predsa len dorazili.

Zdroj a foto: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *