MYmuži.sk

Zdravé raňajky: 3 recepty na ráno, ktoré vás nakopnú

17. september 2018 autor Redakcia, kategória Pôžitky z kuchyne, Zaujímavosti, Zdravie

Pri zostavovaní raňajok nezaspite na vavrínoch. Ak chcete zdravšie žiť nesmiete sa báť zmeny. Čo tak si ráno zacvičiť? Základ dobrého zdravia je vyvážená strava, dostatok spánku, pitný režim a 3 až 4-krát týždenne cvičiť. Dodržiavate to všetko?

Ak ešte nemáte správne návky, mali by ste s tým rýchlo začať, spravte to pre seba a svoje zdravie. Na alkoholické nápoje ráno radšej zabudnite, to vás vo výsledku počas dňa skôr vedie k únave. Raňajky sú základ dňa a preto pre vás máme hneď 4 tipy na zdravé raňajky, ktoré vás nakopnú.

Avokádo na toastových chlebíkoch

Avokádo na plátky na klasických toastových chlebíkoch posypané semiačkami. K tomu si dajte banán, ktorý je nabitý vitamínmi a minerálmi (dokonca obsahuje šesťkrát viac vápnika ako mlieko!). Pohár vody pred jedlom vám privedie skôr pocit plnosti a po jedle pomôže s lepším trávením.

Zdravé raňajky: 3 recepty na ráno, ktoré vás nakopnú

Ovocný alebo zeleninový smoothie

Ďalšou možnosťou je jednoduchý a chutný smoothie, ktorý vám pomôže, ak sa skutočne ponáhľate. Zmiešajte zmrazené ovocie (banán a bobule dobre fungujú) s trochou vody. Hodí sa aj listová zelenina, med alebo oriešky. Zmrazte cez noc a rozmrazte ráno. Táto potravina vás naštartuje. Ak chcete skutočne čerstvú dávku, všetko spravte ráno z čerstvého ovocia. Nakrájajte ovocie na plátky. Pridajte lyžičku medu, limetky a bazalky. Premiešajte. Odporúčame zľavové kupóny z KuponyZdarma.sk a nakupovať v zľavách, no zdráve potraviny, kvalitné spotrebiče a vybavenie do kuchyne. Takto kúpite kvalitné produkty za rozumný peniaz.

Ovocný alebo zeleninový smoothie

Celozrný chlieb so syrom a paradajkou

Máte radšej slané? Tu je zdravšia varianta, ako klasický raňajkový sendvič alebo zapečené toasty. Vezmite 2 plátky celozrnného chleba, natriete syrom a posypte šalotkou alebo bazalkou. Pridajte 1-2 výdatné plátky čerstvých domácich paradajok. Po tomto sa znovu hodí dať si spomínaný banán, ktorý je nabitý vitamínmi a minerálmi (dokonca obsahuje šesťkrát viac vápnika ako mlieko!).

Celozrný chlieb so syrom a paradajkou

Nezabúdajte na pitný režim

Najlepšia je voda z vodovodu. Pite dostatok tekutín počas celého dňa. Pohár pred jedlom vám skôr privodí pocit sýtosti a po jedle pomôže lepšiemu tráveniu. Pomôcť môže aj pitie kávy. Podľa výskumov je pitie 3 až 6 káv denne úplne bezpečné pre naše zdravie. K príprave kávy odporúčame pozrieť ako vybrať najlepší kávovar na Kavickuj.sk alebo pozrieť nákupnu poradňu na známych stránkach NakupnaPoradna.sk a zistíte aj tipy, ako na zdravšie pitie kávy. Správna príprava kávy je dôležitá pre správnu arómu a nie je zvýšenou príťažou pre naše srdce a žalúdok.

Fotky: zdroj unsplash.com

Nájdete nás na facebooku