Vy ešte nemáte Bitcoin? Tu sú dôvody, prečo ho kúpiť

Bitcoin je stabilnou menou v tom, že je vopred určené a známe množstvo vydanej meny. Preto by nemalo dôjsť k inflácii meny. Naopak hodnota meny stúpa. Mena je verejne dostupná a šíriteľná, získava si na čoraz väčšej popularite. Mnoho odborníkov oceňuje jeho rýchle transakcie a ďalšie výhody. Viac o špecifikách a výhodach si môžete prečítať na slovenských Bitcoin stránkach Bitcoin mena.

Vy ešte nemáte Bitcoin? Tu sú dôvody, prečo ho kúpiť
Vy ešte nemáte Bitcoin? Tu sú dôvody, prečo ho kúpiť (Foto: unsplash.com)

V auguste 2017 dosiahla hodnota historické maximum – cena 1 Bicoinu stúpla na 3000$, dokonca mesiaca na hodnotu 5000$. Po hospodárskej kríze v Číne trh našiel svoje minimum v okolí 110 miliárd dolárov, preto Bitcoin klesol na 3000$, následne sa cena ustálila na 3500$. Následne Bitcoin začal rásť až po hranicu 20000$, no momentálne je hodnota jednej mince nižšia.

Viac ako 100-tisíc dolárov za 1 Bitcoin

Počas 10 rokov podľa odborníkov bude jedna digitálna minca stáť viac ako 100-tisíc dolárov. Faktory, ktoré ovplyvňujú cenu jedného bitcoinu existuje viac. Najdôležitejším faktorom je záujem zo strany potenciálnych kupcov alebo minerov, ktorý je obmedzený maximálnym množstvom bitcoinom 21 miliónov. Napriek občasným výkyvom tento fakt zabezpečí dlhodobý rast hodnoty meny. A stane sa istotou aj pre krajiny, ktorých hodnoty národných mien klesá. Čo vy? Ak ešte nemáte svoj Bitcoin, odporúčame návod – ako kúpiť Bitcoin, ak nie kúpiť, aspoň si prečítajte viac o tejto mene a jej možnostiach, je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o menu blízkej budúcnosti.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *