TOP miesta v Európe na zimnú dovolenku

Zimná dovolenka v Európe ponúka skutočne úchvatné destinácie pre každého, kto túži po zážitkoch v zasnežených krajoch a pohári teplého punču. Tu je prehľad piatich najkrajších miest na zimnú dovolenku, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

TOP miesta v Európe na zimnú dovolenku
(zdroj: unsplash.com)

Tak nasadnite do svojho Opel Grandland, Opel Crossland či nového Opel Astra a vyrazte za dobrodružstvom!

1. Alpy – Rakúsko a Švajčiarsko

Alpy sú synonymom pre zimné radovánky a nádherné scenérie. Lyžovanie v rakúskych strediskách ako St. Anton alebo jazda na lyžiach vo svetoznámom Zermatte vo Švajčiarsku sú len začiatok. Okrem toho ponúkajú tiež príležitosť na turistiku po zasnežených vrcholoch a úžasné wellness centrá.

2. Fínsko – Laponsko

Pre niečo úplne iné a pôsobivé je Laponsko vo Fínsku dokonalým miestom na stretnutie s vianočnou atmosférou a možnosťou vidieť polárnu žiaru. Sane ťahané sobmi, jazda na snežných skútroch a zimná príroda sú naozaj nezabudnuteľné zážitky.

3. Nórsko – Tromsø

Tromsø v Nórsku je ďalším vynikajúcim miestom na pozorovanie polárnej žiary a ponúka výlety na snežných skútroch a zimné rybačky. Okrem toho zažijete aj dokonalý pohľad na zasnežené hory a fjordy.

4. Česko – Praha

Praha v zime je ako z rozprávky. Očarujúce vianočné trhy, historické ulice, snehom pokryté centrum a atmosféra, ktorá vás vtiahne do vianočného ducha.

5. Rakúsko – Viedeň

Viedeň je v zime naozaj zázračné miesto. Príjemná atmosféra vďaka vianočným trhom, kde môžete ochutnať tradičné jedlá a kúpiť rôzne vianočné darčeky, robí z tejto metropoly výborné miesto na zimnú dovolenku. Okrem trhov ponúka Viedeň aj mnoho historických pamiatok, múzeí a kaviarní.

Každá z týchto destinácií má svoje jedinečné čaro a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre zimných dovolenkárov. Tak sadnite do svojho vozidla a vyrazte na cesty!

Komerčný článok