Správny výber pracovných rukavíc vám zabezpečí efektívnu ochranu

Pracovné rukavice sú najpoužívanejšou ochrannou pomôckou, s ktorou prichádza do kontaktu každý z nás. Chránia ruky pred ušpinením, porezaním, ale aj pred popálením či pred chemikáliami. Výber pracovných rukavíc je veľmi široký, vždy sa však odvíja od toho, k akému druhu práce ich budete používať.

Správny výber pracovných rukavíc vám zabezpečí efektívnu ochranu
Správny výber pracovných rukavíc vám zabezpečí efektívnu ochranu (Foto: pixabay.com)

Pracovné rukavice vyberajte podľa druhu práce

Ak budete pracovné rukavice používať k rôznym typom činností, zaobstarajte si viacero druhov a striedajte ich podľa potreby. Vďaka tomu sa vám tak rýchlo neopotrebujú a ochránia vaše ruky najlepšie, ako len môžu. Iné rukavice sa hodia do stolárskej dielne, iné do záhrady alebo na upratovanie. Hlavné rozdiely spočívajú v miere ochrany, ktorú poskytujú, ale aj v jemnosti motoriky prstov. Ak sa chcete zorientovať v pestrom výbere pracovných rukavíc, sledujte v prvom rade materiál, z ktorého sú vyrobené. Od toho sa odvíja aj účel a spôsob ich používania.

Kombinované rukavice sa hodia pre prácu v záhradníctve

Najrozšírenejším typom sú kombinované rukavice vyrobené z viacerých druhov rôznych materiálov. Väčšinou ich nájdete v kombinácii prírodných a umelých materiálov, môžu byť doplnené rôznymi reflexnými prvkami pre vašu bezpečnosť v tme, zvyknú mať aj posilnenú vrstvu v oblasti dlaní. Kombinované rukavice sa využívajú v stavebníctve, v záhradníctve či v skladoch.

Kožené rukavice využijú stavbári, textilné ochránia strojárov

Pokiaľ hľadáte pracovné rukavice, ktoré vám dlho vydržia a umožňujú dobrú manipuláciu, vyberte si kožené rukavice. Vyrábajú sa z pravej zvieracej kože a používajú sa v stavebníctve alebo v kovovýrobe. Pre tých, ktorí potrebujú pri práci zachovať jemnú motoriku, sa hodia skôr textilné rukavice. Sú vhodné pre strojárov a pracovníkov v ľahkom priemysle. Sú však náchylné na zašpinenie, preto by sa mali používať len v suchom prostredí.

Máčané pracovné rukavice ochránia pred chemikáliami

Ochranu pred chemikáliami a nebezpečnými kvapalinami vám zaistia máčané pracovné rukavice. Vyrábajú sa v celomáčanom alebo polomáčanom prevedení. Nitrílové rukavice sú odolné voči pretrhnutiu, ak však chcete rukavice používať v mokrom prostredí, vyberte si skôr latexové rukavice. Nezabúdajte tiež na to, že rukavice treba vyberať podľa veľkosti, aby sa prispôsobili vašim rukám, zabezpečili vám dostatočnú ochranu i miesto na pohyb. Pracovné rukavice nájdete aj v špecializovanom eshope http://www.dualbp.sk.

Text:PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *