Sezóna ľadových medveďov opäť nabrala na obrátkach

Prichádzajúca zima opäť vylákala do jazier nadšencov čoraz populárnejšieho otužovania. Životný štýl známy najmä vo Fínsku, v Rusku či v Nemecku postupne nachádza svojich priaznivcov aj na Slovensku. Chladné jazerá vyhľadáva čoraz viac ľudí, avšak viete kde všade je možné otužovanie? Máme pre vás niekoľko tipov, kde môžete vyskúšať svoju kondíciu a odvahu.

Sezóna ľadových medveďov opäť nabrala na obrátkach
Sezóna ľadových medveďov opäť nabrala na obrátkach (zdroj: komerčný článok)

Otužovanie prináša množstvo zdravotných benefitov. Okrem zlepšenia imunity, zbavenia sa stresu, či zlepšenia krvného obehu však môžete otužovanie spojiť aj s možnosťou stráviť čas v prírode a obohatiť deň príjemnou prechádzkou v lese či okolo jazera. Ak neviete kam na výlet do prírody, uprostred ktorej nájdete aj čarovné jazero, inšpirujte sa nasledovnými tipmi.

Sever Slovenska je známy svojimi chladnejšími teplotami, preto je tam otužovanie znásobené o mrazivé čaro krásnej prírody. Síce vďaka nižším teplotám si tzv. ľadové medvede musia do ľadu vyrezať dieru, ani to ich však neodradí. Kde sa môžete dobre osviežiť na krásnej Orave? Takmer celoročne studenú vodu nájdete v otužileckom centre nad obcou Vavrečka, kde nájdete príjemný prístrešok s možnosťou otužovať sa. Skvelé miesto nájdete aj v najsevernejšej obci na Slovensku. Oravská Polhora ponúka otužovanie v prameni vyvierajúcom priamo spod Babej hory. Známa Oravská priehrada taktiež ponúka svoje rozľahlé a poriadne osviežujúce vody.

Srdce Slovenska a zároveň aj srdce Európy láka mnohých slovenských, ale aj zahraničných cestovateľov, pretože je tu množstvo miest kam na výlet na strednom Slovensku. Vyhľadávaná je napr. Banská Štiavnica, ktorá láka tzv. ľadové medvede do svojich tajchov. Počas zimy je tam pravidelne organizované otužovanie a plávanie vo vode Počuvadlianskeho jazera, Klingeru či Windšachtského jazera. Navyše ak hľadáte tip na výlet s deťmi, ktoré by ste radi zapojili do dobrodružného otužovania, tajchy v Banskej Štiavnici sú skvelou voľbou, keďže ich brehy nie sú ani strmé.

Otužovanie si obľúbili aj obyvatelia východného Slovenska, kde je niekoľko skupín otužilcov. V okrese Košice sa môžete pridať ku klubu Ľadových labutí v Čani. Najchladnejšia voda na Slovensku je podľa otužilcov nazývaných Pstruhy Slovenského raja, v rokline Prielom Hornádu. Gemerskí ĽadoBorci otužujú v Indiánskom jazere v Rožňave a Košické tulene zas v jazere pri Chatovej osade.

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *