Prečo by ste mali mať v šatníku pánsku vestu?

Chystáte sa na výlet, grilovačku alebo túru a rozmýšľate, čo si na seba oblečiete? Pánska vesta môže byť veľmi užitočným odevom, vďaka ktorému si voľnočasové aktivity užijete ešte viac. Pozrime sa na dôvody, prečo by ste aj vy mali mať aspoň jednu pánsku vestu.

Prečo by ste mali mať v šatníku pánsku vestu?
Prečo by ste mali mať v šatníku pánsku vestu? (zdroj: komerčný článok)

Pohybujte sa bez obmedzení!

Sú situácie, kedy sa hodí mať ruky voľné a pohybovať sa bez toho, aby vás niekde niečo ťahalo alebo obmedzovalo. Práve vtedy sa namiesto bundy ako vrchnej vrstvy hodí praktickejšia možnosť – pánska vesta. Ak nie je von priveľký mráz, bude vám spoľahlivo stačiť, aby vám nebola zima, no zároveň môžete športovať alebo aj rúbať drevo a nič vám nebude brániť v pohybe.

Aký zmysel má vesta?

Aby sme si vysvetlili, na akom princípe funguje vesta pri zabraňovaní pocitu chladu, najskôr si pripomeňme, ako funguje naše telo. Keď je nám zima, krv v tele sa presúva do centra, aby ochránila a zahriala životne dôležité orgány, najmä srdce. Ruky a nohy máme potom odkrvené, preto sú studené.

Vďaka veste udržujete svoje jadro v teple a izolované od vonkajšieho chladu. Prietok krvi do končatín teda nemusí byť obmedzený a je nám teplejšie, keďže ruky a nohy si zachovajú svoju teplotu. Často nás dlhé tričko alebo mikina s vestou pri nízkych teplotách spolu s rukavicami a čiapkou dostatočne zahreje a nepotrebujeme ani bundu.

Vrstvenie s vestou je hračka

Pánska športová vesta je ideálna na turistiku či cestovanie a vynikajúco sa hodí na vrstvenie. Býva spratná a ľahšia oproti bunde, takže v prípade potreby si ju môžete vyzliecť a zbaliť do ruksaka. Niektoré modely sú vybavené aj praktickou kapucňou, takže vás ochráni aj pred vetrom alebo ak začne popŕchať. Niektoré modely majú kapucňu odopínateľnú na zips alebo skladaciu, takže ak ju akurát nepotrebujete, môžete ju odložiť či zrolovať do goliera.

Pánska vesta ako štýlový prvok

Z množstva dizajnov a prevedení, aké sa dajú kúpiť, si nebudete mať problém vybrať vestu nielen na športové aktivity. Vestu si môžete obliecť k rifliam, joggerom v slim fit strihu, teplákovej súprave, aj k maskáčovým alebo kapsáčovým nohaviciam. Pod prešívanú vestu si vezmite buď sveter, rolák, mikinu alebo aj flanelovú košeľu alebo dokonca aj tenkú bundu.

Obojstranné vesty sa dajú nosiť na dva spôsoby. Rozhodnite sa podľa nálady a zvyšku odevov, čo máte na sebe, ktorou farbou navrch si ju oblečiete. Pánske vesty sú k dispozícii v pestrej palete odtieňov – tmavé, svetlé, výrazné, kombinácia dvoch alebo viacerých farieb… Výber farby môžete nechať aj na sezónu – na jeseň sa nosí vojenská zelená alebo bordová. Pánska vesta môže byť efektnou ozdobou akéhokoľvek voľnočasového oblečenia. Živé a sýte farby ako žltá či červená na vás okamžite strhnú pozornosť, a aj v streetovom štýle sú horúcim trendom, akým môžete jednoduchým spôsobom oživiť a ozvláštniť outfit.

Spravili sme vám chuť na vestu? Pozrite sa na bohatú ponuku e-shopu Bolf, kde nájdete najnovšiu kolekciu pohodlných a dobre vyzerajúcich viest za ceny, ktoré sa oplatí využiť!

Komerčný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *