Objavte jedinečné výhody travertínu v interiéri

Travertín je ľahký porézny materiál, ktorý má prechodné postavenie medzi mramorom a vápencom. Leštenie a brúsenie tohto materiálu mu umožňuje získať nezvyčajné povrch, ktorý je vo svojom zložení často podobný štruktúre dreva.

Objavte jedinečné výhody travertínu v interiéri
Objavte jedinečné výhody travertínu v interiéri (Foto: travert.sk)

Je to preto, lebo štruktúra travertínu je bohatá na špecifickú kresbu, dutiny a určité škáry, čo mu dodáva nezvyčajný vzhľad. Travertín má ale aj rôzne iné užitočné vlastnosti a vy ich môžete využiť aj vo vašom interiéri. Určite toto rozhodnutie neoľutujete.

Materiál s najvyššou odolnosťou

Najdôležitejšia vec je, že moderný travertínový obklad je vynikajúcim tepelným izolátorom a zároveň dokonalým estetickým povrchom. Steny a podlaha okolo bazénu, ktoré sú položené s travertínom, nevytvárajú pocit chladu, ktorý je typický pre žulové alebo mramorové povrchy . Jeho vlastnosti oceňovali už aj rímski stavitelia. Dodnes sa predsa zachovali pôsobivé architektonické štruktúry, ktoré svedčia o jeho vysokej životnosti a odolnosti voči nepriaznivým externým podmienkam.

Dokonalé vlastnosti s vysokou výpovednou hodnotou

Ak sa vo svojom interiéri rozhodnete pre travertín, jeho výhodné vlastnosti oceníte aj po niekoľkých rokoch. Základom je jeho vysoká pevnosť. Odoláva vysokému mechanickému poškodeniu, čo je v interiéri a jeho niektorých miestnostiach naozaj dôležité. Rovnako tak sa vám určite osvedčí aj jeho vysoká odolnosť proti vlhkosti, s ktorou dnes bojuje takmer každá domácnosť.

Navyše ide o mimoriadne estetický obkladový materiál s vysoko leštením povrchom. Neodráža sa to ale v jeho cene, čím sa stáva dostupným aj pre bežných zákazníkov. Vyberte si travertín ako obklad pre svoj milovaný domov a vaše bývanie sa premení na nepoznanie.

Text: PR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *